Nadal přehrál Federera 2:0 na sety, ve finále Turnaje mistrů se utká s Djokovićem

Rafael Nadal je prvním finalistou tenisového Turnaje mistrů v Londýně. Světová jednička přehrála ve sledovaném semifinále Švýcara Rogera Federera po setech 7:5 a 6:3 a v pondělním souboji o titul vyzve Novaka Djokoviće, který přešel bez ztráty setu přes Stanislase Wawrinku.

Rafael Nadal během semifinálového utkání Turnaje mistrů s Rogerem Federerem

Rafael Nadal během semifinálového utkání Turnaje mistrů s Rogerem Federerem | Zdroj: Reuters

Nadal až do dnešního utkání Švýcara Federera v hale na rychlém povrchu neporazil, souboj o finále letošního Turnaje mistrů však tuto sérii prolomil. Za vítězstvím vykročil Španěl už v prvním setu, který získal výhrou 7:5.

Ve druhé sadě nejvýše nasazený hráč turnaje svůj postup potvrdil. Soupeři hned dvakrát sebral servis a zvítězil 6:3. Nadal v utkání využil všechny čtyři nabídnuté brejkboly a také díky úspěšnosti ve vypjatých momentech zápasu slaví postup do finále.

00:00 / 00:00

Reportér Jaroslav Plašil hodnotí semifinále Turnaje mistrů mezi Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem

„Je to vždycky stejné. Největší satisfakcí jsou úspěchy na turnaji, ne osobní výhry. Mnohem důležitější je být ve finále posledního turnaje v roce než příležitost, že můžu porazit Rogera. Být ve finále turnaje je mnohem víc než vyhrát nad jakýmkoli soupeřem,“ vyvracel po utkání Rafael Nadal, že by pro něj mělo zvláštní příchuť prolomení bilance s Rogerem Federerem v halových duelech na rychlém povrchu.

„Myslím, že Roger hrál velmi agresivně, do stavu 4:4 byl i lepší. Odvrátil jsem ale pár důležitých brejkbolů a naopak jsem sám hrál výborně, když jsem měl brejkové příležitosti. Myslím, že klíčové bylo mé vedení 6:5 v prvním setu,“ ohodnotil utkání první finalista Turnaje mistrů.

O důležitosti využitých brejkbolů v podání Rafaela Nadala ví moc dobře také Roger Federer, který ocenil výrazné zlepšení aktuální světové jedničky v halových zápasech.

„Stává se jen zřídka, že bych v zápase neměl žádné příležitosti. Dnes jich možná bylo trochu víc, jeho (Nadalova) hra ale byla mnohem stabilnější, on hrál svou hru. Nemohl jsem dát ránu z forhendu nebo ze servisu, když jsem potřeboval. Když se podíváme zpátky, je neuvěřitelné, kam v těchto dnech svou hru v hale dostal. Zaslouží uznání za to, jak dělá svou práci,“ říkal po zápase Roger Federer.

Finále londýnského Turnaje mistrů bude soubojem prvních dvou světových tenistů. Lídra světového žebříčku Rafaela Nadala vyzve v boji o titul Srb Novak Djoković, který ve druhém nedělním semifinále porazil dalšího Švýcara Stanislase Wawrinku také 2:0 na sety.

První sadu vzájemného klání orámovaly dva gamy, v nichž Wawrinka ztratil svá podání. V kombinaci s úspěšným servisem soupeře se zrodil výsledek 6:3. Stejným skóre a znovu ve prospěch srbského tenisty skončil také následující set, a tak i druhý zástupce země helvétského kříže zůstal před branami finále. V posledním zápase Turnaje mistrů tedy bude soupeřem Rafaela Nadala Novak Djoković.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 6 milionů dolarů):

Dvouhra - semifinále:
Nadal (1-Šp.) - Federer (6-Švýc.) 7:5, 6:3, Djokovič (2-Srb.) - Wawrinka (7-Švýc.) 6:3, 6:3.

Čtyřhra - semifinále:
Marrero, Verdasco (5-Šp.) - Dodig, Melo (3-Chorv./Braz.) 7:6 (12:10), 7:5, B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Peya, Soares (2-Rak./Braz.) 4:6, 6:4, 10:8.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít