Nadal zvítězil nad Ferrerem. Do semifinále Turnaje mistrů se probojoval i Wawrinka

Dva rozdílné zápasy přinesl dnešní program Turnaje mistrů v Londýně. Španěl Rafael Nadal měl před utkáním s Davidem Ferrerem jistý postup a jeho krajan byl již bez šancí. Druhý duel, ve kterém Švýcar Wawrinka porazil domácího Andyho Murrayho, rozhodl o dalším postupujícím do semifinále.

Wawrinka si výhrou nad Murrym zajistil postup do semifinále

Wawrinka si výhrou nad Murrym zajistil postup do semifinále | Zdroj: ČTK

Wawrinka soupeře zdolal 7:6, 6:4 a po roce ho opět čeká semifinálová bitva s krajanem Rogerem Federerem.

Nadal do dnešního zápasu neztratil v Londýně ani set a s předstihem si zajistil účast v semifinále. Jeho dnešní protějšek David Ferrer naopak ve dvou předchozích zápasech žádný set nezískal. I z tohoto důvodu se mělo jednat o jednoznačný zápas.

Outsider Ferrer ale nechtěl ve svém posledním vystoupení na Turnaji mistrů prohrát. Nezačal sice dobře, prohrál si první dva servisy, ale v dalším průběhu prvního dokázal obrat svého krajana o podání i on. Po vyhraném tie-breaku je tak jediným tenistou, který dokázal Nadalovi vzít set.

Dál ale zápas probíhal podle papírových předpokladů a Rafael Nadal ho ovládl 6:7, 6:3 a 6:4 a připsal si již třetí výhru na turnaji. V sobotním semifinále vyzve světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít