Nadala na Roland Garros rozzlobili organizátoři, kvůli rozpisu zápasů

Zatím pomalu se rozjíždí stroj na pařížské úspěchy jménem Rafael Nadal. Navíc projde i těžkou zatěžkávací zkouškou, kvůli které si španělský tenista postěžoval na organizátory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal na Roland Garros | Zdroj: Reuters

„Není to fér, zatímco jsem bojoval skoro tři hodiny na kurtu, můj soupeř mohl sledovat v šatně televizi. A jestli si myslíte, že to je fér, já říkám, že to fér není, ale jediné, co můžu udělat, je usmát se tomu a zůstat pozitivní, zkusit vyhrát zápas a být připravený,“ čílil se Rafael Nadal, kterému se nelíbil program sestavený organizátory turnaje.

A ještě méně se mu zamlouvala omluva této situace. Všechno prý bylo kvůli Lukáši Rosolovi, který musel podle rozpisu ve stejný den odehrát i čtyřhru, a proto se dostal zápas dnešního soupeře Itala Fogniniho s českým tenistou mnohem dříve na řadu, a také se stihl na rozdíl od toho Nadalova v plánovaný den odehrát.

„To má být jako vtip? To se mám jako přihlásit taky do čtyřhry, abych dostal příště přednost?“ divil se před novináři rozhněvaný Španěl tomu, že mají přednost tenisté, co hrají i debla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rafaela Nadala rozzlobilo v Paříži počasí a rozpis zápasů, který jej postavil do nelehké situace

Asi to nebyla ta správná omluva pro zápasový rozvrh, kvůli kterému se Nadal dostal do mnohem náročnější situace ve srovnání s dnešním soupeřem Fogninim i třeba se Srbem Djokovićem, na kterého může v semifinále narazit. Jestli totiž Rafael Nadal v těchto dnech něco nemá, tak je to určitě pravidelnější herní rytmus.

Na svůj druhý duel čekal dlouho, teď bude hrát pro změnu hned po sobě dva dny, a navíc kvůli dešti prý ani neměl moc příležitostí kvalitně trénovat. Rafael Nadal už v minulosti na Roland Garros reagoval trochu podrážděněji na některé situace. A bylo to většinou právě jako teď ve chvílích, kdy na kurtu cítil, že to není úplně ono.

Až na jednu výjimku to ale vždycky pokaždé skončilo tak, že se od čtvrtfinále jeho výkon začal rapidně zvedat, takže v závěru také zvedal nad hlavu zdejší Pohár mušketýrů za vítězství v celém turnaji.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme