Navrátil: Důležité budou začátky setů. Čtyřhra? To se ještě uvidí.

Tenista Radek Štěpánek a rumunská jednička Adrian Ungur zahájí daviscupovou baráž v Bukurešti. Hned po nich se na kurtu představí Tomáš Berdych a domácí dvojka Viktor Krivoj. Rozhodl o tom dopolední los přímo v dějišti zápasu, který kromě upřesnění programu přinesl tu nejzásadnější zprávu. A sice že oba čeští tenisté jsou po zdravotních problémech s ramenem v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Daviscupový tým po losu baráže v Rumunsku | Foto: Jaroslav Plašil

Nejen o tom si s reprezentačním kapitánem Jaroslavem Navrátilem v dějišti povídal reportér Jaroslav Plašil.

Můžete tedy postavit nejsilnější možnou sestavu s Berdychem i Štěpánkem. Kdy padlo konečné rozhodnutí?

Přehrát

00:00 / 00:00

Nehrající kapitán daviscupového Týmu Jaroslav Navrátil po losu

Ve středu po trénincích. Kluci do té doby taky sice trénovali, ale neservírovali. Ve středu si zkusili přípravné sety. Oba se cítí dobře, ramena drží, takže jsou v pořádku. Oba jsou to profesionálové, takže pokud by nebyli stoprocentně v pořádku, nenastoupili by s problémy k tak důležitému utkání, jako je baráž Davis Cupu. Doufám, že se během zápasu nic nestane a vydrží zdraví po celý víkend. Důležité tři body snad získáme a to proč jsem sem přijeli, tedy udržení se v elitní divizi, splníme.

Ideální scénář je takový, mít tři body už v sobotu. Počítáte tedy s tím, že nasadíte Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka do čtyřhry?

Určitě s tím počítám, ale počkáme, až bude po prvním dnu. Záleží, jak dlouho se kluci na kurtech zdrží, jestli jim vydrží ramena. Samozřejmě se to může ozvat, může to bít jenom únava. Takže ještě počkám, ale jak Rosol, tak Hájek jsou připraveni, během týdne hráli oba dobře. Samozřejmě nejlepší by bylo skončit po sobotě a hrál by Berdych, Štěpánek.

Jak Lukáš Rosol tak Jan Hájek znají dobře rumunské hráče z těch menších turnajů. Jsou teď v tomhle směru cennými poradci?

Setkávají se na turnajích typu Challenge. Naposledy Honza Hájek před pár dny porazil Krivoje 6:3 a 6:1. Klukům nějaké poznatky předali, což si myslím, že je podstatné, protože ani jeden z dvojice Bedych, Štěpánek, ty rumunské kluky neviděli, neutkali se s nimi. Ale myslím si, že oba jsou tak zkušení, že se s tím vypořádají sami.

Když jste viděl ten výsledek z Brašova, který jste zmiňoval, bylo to i trochu pro vás uklidnění? V tom směru kdyby ani Štěpánek ani Berdych nemohli hrát.

Tenista Jan Hájek při tréninku reprezentace | Foto: Jaroslav Plašil

Určitě. Celý týden speciálně Honza Hájek hrál velice dobře s Berdychem i Štěpánkem. Formu má, na antuce si věří. Hrál s Krivojem několikrát a ještě neprohrál, s Ungurem jednou a vyhrál. Jeho forma tedy je takovým uklidňujícím bodem.

Co by tedy mohlo být největším nebezpečím?

Domnívám se, že pocit, že nemají co ztratit. Když hraje proti Tomášovi, který je sedmý na světě a Radek 26. budou kousat, aby před domácími diváky uhráli, co nejlepší výsledek. Bude důležité se v každém setu koncentrovat hlavně na začátek, aby jim trochu srazili sebevědomí a kluci ukázali, že jsou lepšími hráči.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme