Navrátil: Nad sestavou pro finále Davis Cupu nebylo třeba přemýšlet

Snaha čekých tenistů vyhrát příští víkend finále Davis Cupu bude podle očekávání stát na Tomáši Berdychovi a Radku Štěpánkovi. Kapitán Jaroslav Navrátil kromě nich nominoval ještě Lukáše Rosola a Iva Mináře - na rozdíl od Španělů měl snadný výběr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek ve čtvrtfinále Davis Cupu | Foto: David Kubíček

Nic jiného ani nešlo očekávat, stejná sestava odcestovala na semifinále do Argentiny a tam překvapivě snadno zdolala domácí tenisty.

"Nebylo třeba moc přemýšlet, Argentina splnila svůj účel. Tým je vynikající, drží spolu. Měl jsem takovou představu, že kdyby nepřišlo zranění našeho perspektivního mladého hráče Jirky Veselého, tak by nominace byla i s ním. Určitě by byl v týmu, bohužel si ale poranil kotník. Z toho důvodu zůstává Ivo Minář," vysvětluje Navrátil.

Všechno je naprosto jasné. Pokud se Berdych se Štěpánkem nezraní na právě hraném Turnaji mistrů, velmi pravděpodobně nastoupí ve finále jen oni dva, tedy ke dvouhrám a spolu ke čtyřhře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nominace českých tenistů na finále Davis Cupu - téma pro Martina Charváta

Ale kdo proti nim?

"Španělský kapitán to nemá tak lehké jako já, má větší výběr. Tým, který udělal, vycházel z toho, že hrál celou sezonu dohromady. Nebyl tam žádný zásah, ale myslím, že ke změně ještě může dojít, protože například bilance Lopéze s Berdychem je jasně pro Lopéze," uvědomuje si český nehrající kapitán.

Jeho španělský kolega a bývalý druhý hráč světa Alex Corretja už sice nominoval Davida Ferrera a Nicolase Almagra, ale vzájemné bilance mohou ještě všechno změnit, stejně jako kdyby se třeba nenadále uzdravil Rafael Nadal.

"Ze zákulisí mám zprávy, že Rafa není v pořádku a že určitě nepřijede. Bylo by to pro něj těžké, když tři měsíce nehrál žádný zápas. On je navíc takový profesionál, že se do týmu cpát nebude," myslí si Jaroslav Navrátil.

Ten zároveň doufá, že nebude muset zdravotní komplikace po Turnaji mistrů řešit kvůli Berdychovi se Štěpánkem i on.

"Můžu jenom doufat, že se jim nic nestane a že se v pondělí sejdeme a pečlivě se připravíme," říká daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme