Nedá se nic dělat, jede se dál, říká Tomáš Berdych po prohře s Wawrinkou

Tenista Tomáš Berdych ani na čtvrtý pokus nedokázal zvítězit ve svém zahajovacím zápase na Turnaji mistrů. Po dvou porážkách se Srbem Djokovićem z let 2010 a 2011 a loňské prohře s Britem Murraym tentokrát nestačil na Stanislase Wawrinku. Šestý hráč světa prohrál v Londýně 3:6, 7:6 a 3:6 a švýcarskému tenistovi podlehl potřetí ze čtyř letošních duelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych (vlevo) si podává ruku se svým soupeřem Stanislasem Wawrinkou po úvodním utkání Turnaje mistrů v Londýně | Zdroj: ČTK

Porážka na Turnaji mistrů v prvním zápase, to není pro Tomáše Berdycha nic nového. Co je jiné, to je fakt, že to tentokrát bylo v souboji s papírově slabším tenistou. Ale že by to Tomáše Berdycha mrzelo více než v předchozích případech, to si český tenista nemyslí.

Tomáš Berdych na úvod Turnaje mistrů nestačil na Švýcara Wawrinku

Číst článek

„Žádná prohra není příjemná, člověk nikdy nechce prohrát. Mrzí to ale stejně jako kdykoli jindy. Zápas je za mnou a teď se jede dál,“ říká Tomáš Berdych, který jinak zápas hodnotil jako velice vyrovnaný. Podle českého tenisty rozhodlo využívání příležitostí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych hodnotí úvodní zápas Turnaje mistrů, ve kterém nestačil na Stanislase Wawrinku

„Měl jsem pět brejkbolů a nevyužil jsem žádný, on měl čtyři a proměnil dva. Potom se to těžko honí, ale i tak si myslím, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Bylo to hlavně o tom, že on volil lepší variantu na daný míč, který byl v tu dobu důležitý. To dneska rozhodlo.“

Tomáš Berdych tedy vstoupil do Turnaje mistrů stejně jako v předchozích letech porážkou. Pokud se ale stále budeme držet historie, tak druhé zápasy byly pro Tomáše Berdycha pokaždé vítězné.

„Bylo by to hezké, hlavně když vidím, jací soupeři mě čekají. Nebylo by to vůbec špatné, kdybych na to navázal. I na tomhle může být něco pozitivního, prostě se jede dál. Člověk musí bojovat od začátku do konce, nemůže skládat zbraně, když jeden zápas nevyjde. Šance tam pořád je, i když to není rozehrané nejlepším způsobem,“ doufá Tomáš Berdych, který se ve skupině ‘A‘ utká ještě se Španěly Ferrerem a Nadalem.

Jaroslav Plašil, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme