Nejdřív Štěpánek, potom Berdych. České tenisty zastavil kanadský Vašek

Po Radku Štěpánkovi na něj nenašla recept ani česká tenisová jednička Tomáš Berdych. Oba hráče dokonce nešetřil ani kvůli tomu, že pocházejí z vlasti jeho rodičů. Kanaďan s českými kořeny Vašek Pospisil ukazuje na turnaji v Montrealu, že má nakročeno k úspěchům.

Vašek Pospíšil byl v Montrealu katem českých tenistů

Vašek Pospíšil byl v Montrealu katem českých tenistů | Zdroj: ČTK

"Před pár dny vyhrál challenger, teď tři zápasy v řadě a porazil skvělé hráče. Uvidíme, až mu ta vítězná šňůra skončí, jak to zase nastartuje, ale teď hraje opravdu výborně," ocenil po zápase svého přemožitele i Tomáš Berdych.

Právě Berdych je zatím nejcennějším skalpem Pospisila, který poprvé v kariéře porazil hráče z elitní desítky. Před zaplněným hledištěm v Montrealu na to potřeboval dvě hodiny a 37 minut a diváci jej povzbuzovali skandováním "Olé!" jako na zápasech hokejového klubu NHL Montreal Canadiens.

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych k formě Pospíšila

Vašek Pospisil se narodil před třiadvaceti lety v kanadském Vernonu, ale jeho rodiče pocházejí od Vyškova, a sám mluví dobře česky. Ostatně až do svých osmnácti trénoval ve známém tenisovém centru v Prostějově.

V tenisovém světě na sebe výrazněji upozornil už v roce 2007, kdy spolu s Romanem Jebavým vyhráli čtyřhru na prestižním juniorském turnaji Orange Bowl. A ve stejném roce se probojoval do finále juniorské čtyřhry US Open. V únoru 2008 poprvé nastoupil za Kanadu v Davisově poháru.

To se ještě pohyboval na žebříčku ATP ve druhé tisícovce, ale od roku 2009 začal jeho rychlý vzestup. Jen ve dvouhře vyhrál jedenáct turnajů kategorie Futures a loni přidal triumfy na challengerech v Rimouski a Granby. Navíc si zahrál na olympiádě v Londýně.

Letos stihl Pospisil vyhrát challengery v Johannesburgu a Vancouveru, na slavném Wimbledonu prošel přes první kolo a zahrál si semifinále turnaje v kolumbijské Bogotě. V žebříčku ATP už poskočil na 71. místo.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít