Nemám ráda porážky, tak vítězím, říká suverénka sezony Williamsová

Ať už dopadne dnešní finále Turnaje mistryň jakkoli, jisté je, že tenistkám letos vládne Serena Williamsová. Mladší ze slavných amerických sester sice před lety trápily vážné zdravotní problémy, po svém návratu se ale probojovala do pozice suverénky a jen velmi těžko porazitelné soupeřky. Rok 2013 je bezesporu rokem Sereny Williamsové.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Serena Williamsová

Serena Williamsová | Zdroj: Reuters

Serena Williamsová přiznává, že toho má na konci náročné sezony dost. Nebývá zvykem, aby toho takto výjimečná hráčka odehrála tolik, co právě ona v letošním roce. I když vysvětlení proto má jednoduché.

„Má motivace, proč tak moc hraji, je, že nemám ráda porážky. Takže zápasy vyhrávám, a proto jich pak hraji hodně. To, že jsem hrála nějakých šestnáct nebo sedmnáct turnajů, není samo o sobě moc, ale více jsem vítězila, mám vyšší úspěšnost,“ vysvětluje Serena Williamsová svou vyšší zápasovou zátěž v tomto roce.

Vrátila se v něm na pozici světové jedničky a začala být opět tou tenistkou, která svou kvalitou všechny ostatní hráčky jasně převyšuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jaroslava Plašila z Istanbulu, kde bude Serena Williamsová usilovat o další triumf

„Dokud nepřestane hrát, asi to tak zůstane. Když nastoupí na kurt, rozdíl je tam pořád vidět, i když sem tam něco prohraje. Tenis, který ona hraje… bylo to vidět s Petrou, která nehrála zase tak hrozně, ale to se vážně nedalo,“ říká trenér české tenistky Petry Kvitové David Kotyza, který měl pro hru Sereny Williamsové vždycky slabost, takže i přiznává, že je tato Američanka velkou inspirací v práci.

„Myslím, že je inspirací pro všechny holky, co se tam za ní motají. Je to motivace pro ostatní, aby na sobě víc pracovaly a snažily se jí přiblížit,“ přiznává kouč světové šestky, který si myslí, že až se jednou Serena Williamsová rozhodne, že už nemá tolik motivace dál vítězit, bude těžké, aby se některá z tenistek dostala do podobně dominantní pozice.

A myslí tím i na svou svěřenkyni, která se svým herním stylem z tenistek světové špičky Američance asi nejvíce blíží.

Kvitová: Vím, jak chutná vítězství v grandslamu. Chci zpátky na špici

Číst článek

„Nevím, jestli je soudné o tom tahle teď mluvit, bylo by to hezké, ale myslím, že teď je důležité nepoletovat ve vzduchu. Před ní je ještě hodně práce, aby se trochu tomu, co tahle holka dokázala, mohla přiblížit, buďme realisti. Výjimečná holka je jedna. Já za výjimečnou považuju Petru, ale co dokázala Serena, to je pro mě neuvěřitelné. Pokud se k tomu Petra přiblíží, budu jedině rád, ale je to strašně práce.“

Ale pokud jde o chuť do práce, ta se dá vypozorovat snadno, tím spíš, když je podpořená překonaným složitějším obdobím. A motivace nechybí ani samotné tenistce.

„Jelikož jsem byla druhá na světě a vím, jak chutná vítězství v grandslamu, samozřejmě bych chtěl výš, než být šestá,“ přeje si Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme