Nemocný Štěpánek úspěšně zariskoval, rozhodnout může už čtyřhra

Před třemi lety vybojoval tenista Radek Štěpánek Česku postup do semifinále Davis Cupu v rozhodujícím pátém zápase proti Argentině. Stalo se tak navzdory zranění kolena, které následně nepustilo Štěpánka několik dalších týdnů na kurt. Teď viděla ostravská ČEZ Aréna podobně heroický výkon, který pomohl českému týmu k vedení 2:0 po prvním dni na Itálií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek na tréninku před Davis Cupem | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Krátce po dvacáté ještě asi nikdo v hale netušil jak obrovskou satisfakci prožíval Radek Štěpánek na kurtu po vítězství v pětisetové bitvě nad Andreasem Seppim. Itala udolal navzdory svému utajenému zánětu nosohltanu.

"Probral jsem se ráno v půl šesté úplně zpocený s vědomím, že něco je špatně. Ale naštěstí se to nerozjelo do systému, mám jen zánět nosohltanu z toho suchého vzduchu v Ostravě. Celý týden jsem říkal, že tu je zima a že mě pálí trubky v krku," říkal Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trápení Radka Štěpánka zmapoval reportér Radim Sajbot

Okamžitě se tak ke slovu dostaly zázračné metody docenta Pavla Koláře. Ten doporučil zrušit dopolední předzápasový trénink a Radka Štěpánka poslal znovu do postele a také na akupunkturu.

"Já na ni moc nechodim, ale když docent Kolář navelí, tak já dělám, co mi říká. Nevěděl jsem, že tomu lze pomoci i tímto způsobem, ale asi to zabralo, protože odpoledne jsem se cítil o něco lépe."

Podruhé se Radek Štěpánek probudil na hotelu pouhé tři a půl hodiny před začátkem zápasu a zhruba v tento okamžik padlo i rozhodnutí „jdu do toho".

"Když jsem šel na kurt, tak jsem se cítil docela dobře. Jak jsem se začal zadýchávat a tep šel nahoru, tak bylo cítit, že nemám sílu. Takže jsem zkrátka bojoval, na kurtu jsou na začátku dva hráči se stejnou šancí vyhrát. Samozřejmě vás také napadají černé myšlenky, nevěděl jsem, jestli zvládnu hrát na tři vítězné sety," povídal Štěpánek.

Risk nakonec vyšel. Radek Štěpánek po téměř čtyřech hodinách na kurtu překonal vybojoval pro Česko první bod, na který vzápětí dokázal navázat i Tomáš Berdych.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme