Není typ, na který se má tlačit, ale někdy není zbytí, přiznal Kotyza po proslovu ke Kvitové

Tenisoví trenéři bývají na porážky i výkonnostní propady svých svěřenců zvyklí, ale jsou chvíle, kdy se s tím jen velmi těžko smiřují. Je to i případ kouče Davida Kotyzy, kterého teď v Singapuru dostal do nepohody úvodní zápas Petry Kvitové na Turnaji mistryň.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová v úvodním utkání Turnaje mistryň prohrála s Němkou Kerberovou

Petra Kvitová v úvodním utkání Turnaje mistryň prohrála s Němkou Kerberovou | Zdroj: Reuters

„Myslím, že Petra dlouhodobě není typ, na který se má moc tlačit a mluvit negativně. Ale někdy není zbytí,“ přiznává kouč Kvitové David Kotyza. Právě teď v Singapuru k takové situaci došlo.

Své svěřenkyni hodně důrazně promlouval do duše, která je jinak křehká a zranitelná, takže si zároveň musel dávat dobrý pozor na to, co řekne. V noci po prohraném zápase mu nepřišlo vhodné rozebírat utkání, ale při dnešním tréninku chtěl mít jasno o tom, co se s Petrou Kvitovou hlavně v prvním setu prohraného duelu s Němkou Kerberovou dělo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Turnaj mistryň dorazila Petra Kvitová v solidní formě, ale v prvním zápase to nepředvedla. A trochu tím naštvala trenéra Davida Kotyzu

„Abychom věděli, co eventuálně udělat jinak. Protože nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla cítit nějak nekomfortně. Měl jsem signály, že vydržela opravdu kvalitní týdenní trénink v Prostějově a i tady měly tréninky stoupající tendenci, proto jsem byl překvapený, že to vypadalo jinak,“ popisuje Kotyza.

„Asi šlo o konflikt mezi tím, co je vidět navenek, a tím, co Peťa pociťuje uvnitř,“ uvažuje o příčině neúspěchu.

Petra Kvitová je svými změnami pocitů na tenisovém kurtu známá. A snad pokaždé, když experti před důležitými turnaji rozebírají šance jednotlivých hráček, říkají, že „když je Petra v pohodě, porazí kohokoli na světě, ale také se může stát, že s kýmkoli prohraje“.

David Kotyza už se s tím dávno smířil, svou svěřenkyni tak bere a stále do ní rád investuje svůj čas a energii. A naopak tenistka svého trenéra uznává a velmi mu věří. I proto kouč jen výjimečně na českou jedničku spustí tak jako teď v Singapuru.

„Peťa tyto stavy občas má, že se necítí dobře a někdy tomu nemůžeme přijít na kloub. Myslím, že má ještě dva zápasy na to, aby v sobě vydolovala lepší pocity, nebo aby to otočila. Pořád jsem přesvědčený o tom, že herně je připravená dobře,“ věří kouč David Kotyza.

Nejbližší šanci to svému kouči ukázat bude mít Petra Kvitová ve středu ráno v zápase proti krajance Lucii Šafářové, kterou zatím pokaždé v soutěžních duelech porazila.

„Já se na tu bilanci teď momentálně fakt nějak nekoukám. Ve středu budeme prostě soupeřky,“ poznamenává pětadvacetiletá hráčka.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme