Nestálé počasí komplikuje přípravu na Australian Open

Nejlepší tenisté světa v těchto dnech trénují v Melbourne. A zatímco dnes se v přípravě na první grandslam sezony potí vinou velkého vedra, už zítra jim možná bude zima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Renata Voráčová | Foto: Jaroslav Plašil

Pokud se v lednu vydáte na tenisové Australian Open, můžete zažít poměrně výrazný teplotní skok. Zatímco doma za oknem vidíte teploměr, na kterém se rtuť sotva doplazí k nule, v Melbourne vystupujete z letadla za třicetistupňového vedra.

Pořádný rozdíl ale pocíti i ti, kteří nikam necestují a v dějišti prvního Grandslamu sezony už pár dní pobývají.

Zatímco jeden den se sháníte po krému s co nejvyšším UV faktorem, aby se Váš obličej během chvíle neproměnil v masku kanadského hokejového brankáře, druhý den pro změnu hledáte teplejší oblečení, aby Vám po těle nenaskakovala husí kůže. Stálost počasí, to je zřejmě v Melbourne to poslední, na co se můžete spolehnout.

,,Mění se to každou chvíli. Já jsem tu jednou hrál utkání, kdy jsem začínal a bylo 41°C a nakonci bylo 17,“ vzpomíná na jednu takovou proměnu Radek Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští tenisté a rozmary počasí na Australian open

Takže se Štěpánek ani nezabývá aktuální a hodně podobnou předpovědí zdejších meteorologů. Dnes přes třicet, zítra slabě nad 15, zní jejich odhady, ale český tenista si raději počká na to, až se ráno probudí. Teprve pak prý totiž pozná jak vlastně bude.

Předpovědi příliš neplatí

,,Předpovědím moc nevěřím, tady to je nevyzpytatelné,“ dodává Štěpánek.

,,Člověk neví, co bude za dva dny. První den tu například takové horko nebylo, něco kolem 20°C a silný vítr,“ potvrzuje to i úspěšná kvalifikantka ženské dvouhry Renata Voráčová, která rozmary zdejšího počasí zažívá už od přelomu roku.
,,Musíte se na to pořádně připravit,“ radí Voráčová.

A dvojnásob to bude platit v případě Radka Štěpánka, jehož rakety mohou být po zápase prvního kola opotřebovanější než obvykle. Dělový servis Iva Karloviče má český tenista díky loňskému daviscapovému maratonu ještě v živé paměti a nějaký ten paprsek slunce se zřejmě na síle podání Chorvata neprojeví.

Štěpánek trénuje s Roddickem

Takže by Radku Štěpánkovi mohl přijít vhod odpolední trénink s Američanem Roddickem, který dá svou raketou míčku také slušnou rychlost.

,,Ale Roddickovi jsem zatím returnoval skoro všechno,“ hlásí Štěpánek.

Ale zase by to český tenista nechtěl přeceňovat, přece jenom zápas a příprava, navíc těsně před startem turnaje, to je trochu něco jiného.

,,Hráli jsme pár gamů, ale v klidu. Před turnajem se do toho už moc nechodí,“ přiznává Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme