Neuhrála jsem důležité míče, Maria si zasloužila vyhrát, řekla po semifinále RG Kvitová

Tenistka Petra Kvitová do finále Roland Garros nepostoupila. Světová čtyřka nestačila v semifinále na Rusku Mariu Šarapovovou a prohrála dvakrát 3:6. Kvitová nicméně zaznamenala v Paříži svůj nejlepší výsledek. Šarapovová se v pondělí stane světovou jedničkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová prohrála v semifinále Roland Garros s Mariou Šarapovovou | Zdroj: ČTK

Nezačala jste úplně špatně, měla jste hned dva brejkboly, proč to nakonec nevyšlo?

Musím říct, že zápas jsem začala líp než Maria, ale důležité balony jsem neudělala. Někdy zahrála ona dobře, ale někdy jsem to mohla zase zahrát já líp. Ale zasloužila si vyhrát.

Před zápasem jste upozorňovala na to, že Šarapovová hraje míče s nízkým odskokem. Proto jste ji nemohla dostat pod takový tlak, jako jste dostala vaše předchozí soupeřky?

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou mluvil po semifinále Roland Garros Jan Šmíd

Myslím, že pod tlak ji dostat můžu, ale musím to vydržet déle. Není problém hrát agresivně i proti ní, ale jde o to zahrát přesněji a vydržet to delší dobu a zlepšit servis. Myslím, že výměny jsem hrála docela dobře, nebylo to tak, že by mě úplně tlačila, že bych musela běhat ze strany na stranu. Já už ji znám, už vím, kam to poletí, o tom to nebylo.

A o čem to bylo?

První set byl hlavně o servisu, nešel mi úplně dobře. Ona naopak s postupem zápasu líp servírovala, takže bylo těžší ji brejknout. Bohužel ve druhém setu jsem měla nějaké balony, ale po té chybě rozhodčí mi nebylo úplně hej.

Kvitová si finále v Paříži nezahraje. O titul se s Erraniovou utká Šarapovová

Číst článek

Jak moc vás ta chyba rozhodila?

Moc často se mi to nestává, ale v tak důležitém momentu to je prostě velká chyba. (pozn. - za stavu 3:3 a 40:30 přiřkla rozhodčí sporný míč Šarapovové, která se tak dostala do vedení 4:3). Tohle neodpouštím.

Ve druhém setu jste prohrávala 1:3, ale dokázala jste vyrovnat na 3:3. Věřila jste v tu chvíli v obrat?

Věřila jsem. Myslím, že právě ten sporný balon to hodně ovlivnil. Nechci říkat, že by tenhle míč změnil celý zápas, ale byla by shoda a další boj o brejk. Myslím, že ten míč byl tak jasný, že nechápu, jak mohla ta paní udělat takovou chybu.

Jan Šmíd, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme