Novak Djoković potřetí za sebou vyhrál Australian Open

Tenista Novak Djoković zdolal ve finále Australian Open Brita Andyho Murrayho a oplatil mu porážku z finále US Open. Pro Djokoviće to je už třetí titul v Melbourne v řadě, naopak rodák ze Skotska neuspěl nai při třetím pokusu za poslední čtyři roky. S Djokovićem prohrál 7:6, 6:7, 3:6 a 2:6.

Novak Djoković s pohárem z Melbourne, už známý obrázek

Novak Djoković s pohárem z Melbourne, už známý obrázek | Zdroj: ČTK

Andy Murray měl v prvním setu problémy s podáním, Djoković se díky tomu dostal hned k několika brejkbolům. Ani jeden ani nevyužil a také on dával při svém podání možnosti Murraymu, a to svými častými chybami. Utkání charakteristické dlouhými výměnami dospělo do tiebreaku, ve kterém se Murray dostal do luxusního náskoku, který nepustil a vyhrál první set 7:6.

Djoković nezačal druhý set zrovna podle představ, rychle prohrál úvodní game a při vlastním podání se dostal do stavu 0:40. Ale všechny brejkboly soupeře odvrátil a také tato sada dospěla do tiebreaku. Murray totiž zlepšil servis, a tak se ani jeden z tenistů nedostal k výraznější příležitosti vzít soupeřovo podání. Tentokrát se v tiebreaku dostal do vedení Djoković, a to hlavní díky chybám Murrayho. Proto vyhrála druhý tiebreak zápasu světová jednička.

Bezchybné obrany a skvělý celokurtový tenis protahoval utkání i ve třetí sadě, ve které poprvé ztratil jeden z hráčů svůj servis. Murray doplatil na svou slabou úspěšnost prvního podání v osmé hře a Djoković ten osmý brejkbol v utkání využil. Vzápětí se po setech 6:7, 7:6 a 6:3 ujal vedení.

Murray dostal v úvodu čtvrtého při podání Djokoviće doslova poslední šanci. Dopracoval se k jedinému brejkbolu, který ale kvůli tvrdému podání Srba neměl moc šancí využít. Naopak problémy s podáním byly strašákem Murrayho, který opět přišel o své podání a ani tentokrát nebude mít cestou z Austrálie s sebou tu nejcennější trofej.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít