Novak Djoković udolal Murrayho, popáté vyhrál Australian Open

Srbský tenista Novak Djoković popáté v kariéře vyhrál tenisové Australian Open. V téměř čtyřhodinovém boji udolal Brita Andyho Murrayho ve čtyřech setech a po dvou letech se vrátil na tenisový trůn v Melbourne.

Novak Djoković popáté vyhrát tenisové Australian Open

Novak Djoković popáté vyhrát tenisové Australian Open | Zdroj: Reuters

Předzvěstí velké tenisové bitvy byl už první set. Murray i Djoković v něm uhráli 42 vítězných míčků a po sérii úspěšných brejkbolů dospěl až do tie-breaku, v něm zvítězil Srb a po 72 minutách se ujal vedení 1:0 na sety.

Boj o každý míček pokračoval i ve druhém setu. Djoković tvrdě a přesně útočil, neunavitelný Murray vytahoval zázračné údery z hluboké defenzivy. Opět rozhodovala zkrácená hra, kde byl tentokrát úspěšnější Murray. Po dvou a půl hodinách byl stav vyrovnaný.

Zavedený scénář byl porušen v osmé hře třetí sady. Novak Djoković si vypracoval brejkbol, jeho soupeř situaci nezvládl a dvojchybou daroval výhodu čtyřnásobnému vítězi turnaje, který se v následné hře dopodával k vedení 2:1.

Čtvrtý set už byl návratem krále melbournských dvorců. Sedmadvacetiletý Novak Djoković sebral o sedm dní staršímu Murraymu veškeré naděje a po 220 minutách zápasu zvítězil 7:6, 6:7, 6:3 a 6:0. Navázal tak na vítězství z let 2008, 2011, 2012 a 2013. Cestou k titulu porazil i loňského šampiona Wawrinku.