Novak dokázal překonat krizi, proto je šampionem, říká Djokovičův trenér Marián Vajda

Novak Djokovič nemá důvod říkat něco jiného, jeho nejlepším grandslamem je Australian Open. Srbský tenista tam vyhrál už počtvrté od roku 2008, navíc teď potřetí za sebou, což se žádnému jinému hráči v takzvané open éře nepovedlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Novak Djoković líbá trofej pro vítěze Australian Open | Zdroj: ČTK

Novak Djokovič porazil v letošním finále Brita Andyho Murrayho 3:1 na sety a po zápase se mohl radovat spolu se svým trenérským týmem, který vede Slovák Marián Vajda.

"Bylo to trošku nervózní finále, oba chtěli vyhrát, Andy by měl dva grandslamy, Novak tři za sebou v Austrálii. Nebyl to úplně nejlepší finálový zápas na grandslamu. Rozhodlo se v momentě, kdy Andy vedl 1:0 na sety a 40:0 při podání Novaka, tam se to celé otočilo, Novak na tom byl už lépe psychicky, dominoval a vydržel i lépe běhat," zhodnotil pro Radiožurnál finále v Melbourne Marián Vajda.

Novak Djokovič po prohraném prvním setu v tie-breaku zabral a následující tři sety vyhrál 7:6, 6:3 a 6:2. Nezvykle často se vydal na síť, statistici mu napočítali celkem 41 zásahů na síti.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem Novaka Djokoviće Marianem Vajdou mluvil v Melbourne Jaroslav Plašil

"Bylo to dost rozhodující, že se nenechal tlačit od Andyho, ale on tvořil hru, nezkazil ani jednu smeč, což mě velmi potěšilo, protože to byl jeden z jeho nejslabších úderů. To mu taky dodalo sebevědomí, skoro ze všech byly vítězné míče," pochválil svého svěřence Vajda, který se svého svěřence snažil po prohraném prvním setu povzbuzovat.

"Chtěl jsem, aby se uvolnil, aby si trošku víc ten zápas užil, protože byl křečovitý, nervózní, neměl z toho radost, asi si moc připouštěl, že by mohl vyhrát potřetí za sebou grandslam, nesoustředil se na ten zápas tak, jak měl. Nebyl to on, ale proto je šampionem, protože dokáže takové krize překonávat," těší Vajdu.

Zatímco v boxu finálového soupeře Andyho Murrayho se zdají být všichni napjatí a soustředění, v týmu Novaka Djokoviče vládne spíše pohoda a úsměv, jako by se nejednalo o finále grandslamového turnaje.

"Snažím se to trošku odlehčit, i když je tam velké napětí, samozřejmě to není sranda hrát finále, já bych to asi nezvládl. Ale asi se mi tam dobře sedí, i když on je to někdy spíš kyselý úsměv. Máme skvělý tým, dobře se známe, známe Novaka a jeho kvality, nesmíme mu dát najevo nějaký stres," říká slovenský kouč Marián Vajda.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme