Novak má stále motivaci vyhrávat, říká trenér tenisty Djokoviče Vajda

Tenisové Australian Open teprve začne kvalifikací, ale už teď je aktuální nejedna otázka. Tak například, jestli Ivan Lendl pomůže Andymu Murraymu ke grandslamovému titulu nebo jestli ten loňský obhájí fenomén uplynulé sezony Novak Djokovič.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbský tenista Novak Djokovič | Zdroj: ČTK

Světový hráč číslo jedna je v Melbourne v plné síle, o čemž reportéra Radiožurnálu Jaroslava Plašila přesvědčoval i slovenský kouč srbského tenisty Marián Vajda.

Je to už skoro rok, co se Marián Vajda ukázal v rozhovoru pro Radiožurnál jako dokonalý věštec. Novak Djokovič tehdy získal v Melbourne "teprve" svůj druhý grandslamový titul, ale slovenský kouč už tvrdil, že přichází čas na změnu. Světu tehdy vládli už sedm let střídavě Roger Federer nebo Rafael Nadal a srbský tenista měl jejich panování ukončit.

"Říkal jsem si, že do třetice už to musí vyjít ve smyslu, že když vyhrál podruhé Australian Open, je to dobrý vstup do nové sezóny. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude takový skvělý rok," vzpomíná na svá rok stará slova Marián Vajda, trenér srbského tenisty, vítěze tří ze čtyř loňských grandslamů, několika dalších velkých turnajů, a majitele přes čtyřicet zápasů dlouhé série bez porážky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil mluvil v Melbourne s trenérem Novaka Djokoviče Marianem Vajdou

"Bylo neuvěřitelné, že během tři čtvrtě roku prohrál jen dva zápasy, to bylo jako z pohádky. Myslel jsem si, že může prorazit, měl vynikající formu, ve finále Australian Open porazil s přehledem Murrayho, potom Federera. Začal si věřit, když nemáte sebevědomí, ruce ani nohy vám nejdou, jste stažení, to on přestal mít. Opadla z něj nervozita z velkých hráčů. Samozřejmě měl i štěstí, ale v nejlepších momentech vždy uměl zahrát vítězný míč," chválí svého svěřence Vajda.

"Na konci roku toho měl dost, hlavně Davis Cup ho vyřadil ze hry, pět týdnů potom nehrál. Na Turnaji mistrů to nevyšlo, tam nebyl připravený. Naštěstí si odpočinul, teď jsme začali přípravu na novou sezónu. Zdá se mi, že se vrátil ve stejné formě, ve které byl loni. Cítí se sebevědomý," říká Marian Vajda.

Dieta Djokovičovi pomohla

Někteří experti Novaku Djokovičovi vyčítali, že bezlepkovou dietou ztratil svalovou hmotu, a proto neměl na konci sezóny dost sil.

"Tuhle dietu držel už rok a půl. Nakopl svůj metabolismus tak, že dokázal spalovat tak, jak měl. Samozřejmě nemá tělesnou konstituci jako Tsonga, když půjde do posilovny, nenabere svaly, má to tak dané geneticky. Tím, že zhubl, je rychlejší a strava mu tolik nezatěžuje žaludek. V minulosti měl problémy s břichem, měl alergie na potraviny, teď je to mnohem lepší," pochvaluje si Vajda.

Trenér svého svěřence nutí už pár týdnů či měsíců k častější hře na síti. A nemusí mít obavy, že by narážel na odpor spokojeného tenisty s nedostatkem motivace. Ta prý světové jedničce nechybí, stejně jako touha stále vyhrávat.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme