Novak se dostal do dobré formy, říká před semifinále trenér světové jedničky Marián Vajda

Pohár z Roland Garros je jeho velkým snem, ale zároveň také ohromnou zátěží na psychiku. A je zřejmé, že zdaleka ne pokaždé to nejlepší tenista světa ustojí. Srb Novak Djoković byl teď dokonce kvůli málo vídanému zkratu kousíček od vyřazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Novak Djokovič v dobré náladě po vítězném čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Novak Djoković už to po vyhraném zápase s Tomášem Berdychem nechtěl moc rozebírat, ale bylo jasné, jak moc se mu ulevilo. Sice to tak nechtěl, ale odhozenou raketou málem zasáhl čárového rozhodčího. Kdyby ho skutečně trefil, hrozila by mu podle pravidel i diskvalifikace.

Srbský tenista si mohl oddechnout, a třeba se z té situace i poučit. Že je teď pod velkým tlakem, přiznal Radiožurnálu i trenér Marián Vajda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisový trenér Marián Vajda má radost z dosavadních výkonů Novaka Djokoviče na French Open a doufá v titul

„To byly obrovské nervy. My se snažíme být v klidu jako tým, víme, o co se hraje. Snažíme se to brát s nadhledem, i když víme, že nervy jsou na prasknutí,“ řekl Radiožurnálu Marián Vajda.

Novak Djoković hrozně moc touží po chybějícím titulu z Roland Garros a už nechce zažít další zklamání jako v minulých letech. Na druhé straně, oproti loňsku je prý přece jen klidnější, myslí si slovenský kouč.

„Moc jsme chtěli a bylo to o hodně nervóznější. Letos je to, alespoň mně se to tak zdá, víc v klidu a normálnější. Nervózní zkušenost už máme, teď to musí být opačně. Jsem rád, že se v průběhu turnaje dostal do lepší formy. Přece jen na antuce jsou ostatní hráči s Novakem vyrovnanější,“ dodal Vajda.

Jak klidný bude Novak Djoković dnes v semifinálovém duelu s Rakušanem Dominikem Thiemem, uvidí fanoušci na dvorci Suzanne Lenglenové, někteří dokonce i za rekordně nízké ceny. Pořadatelé se totiž zřejmě zastyděli při pohledu na poloprázdné ochozy, a tak pustili do prodeje vstupenky i za pár desítek eur.

Jaroslav Plašil, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme