Novak se z utkání s Wawrinkou poučí, věří Djokovičův trenér Vajda

Tomáš Berdych se od svého posledního vítězného zápasu na Australian Open psychicky připravuje na souboj se světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Jenže nakonec k němu vůbec nemuselo dojít. Srbského tenistu totiž pořádně a navíc dlouho trápil Švýcar Stanislas Wawrinka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbský tenista Novak Djokovič | Zdroj: ČTK

Jsou chvíle, kdy se trenér cítí fyzicky mnohem lépe než jeho svěřenec. Zatímco Novak Djokovič se v půl třetí ráno sotva plazí na rozhovory s novináři, Marián Vajda stojí u šatny a vypadá, jako by se právě dodíval na oblíbený film. Oči má jen lehce červené, ale po pětihodinové zábavě vypadá celkem svěže.

„Kdybych já tam hrál, odpadl bych po půl hodině. To, co tam oni předváděli, bylo neuvěřitelné – tolik výměn, v takové intenzitě a navíc to hráli pět hodin!“ obdivuje Marián Vajda představení, které trvalo přes pět hodin, a kvůli kterému teď bude muset celý tým Novaka Djokoviče před čtvrtfinálovým zápasem s Tomášem Berdychem zřejmě upravovat obvyklý program.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych by rád porazil ve čtvrtfinále Australian Open světovou jedničku Novaka Djokoviče, bude to ale mít těžké

„Biorytmus je najednou úplně jiný, musí se co nejdéle vyspat a pak absolvuje teplé a studené masáže. Čeká ho dobré jídlo, odpočinek, nějaký trénink moc nemá smysl, spíš si tělo potřebuje odpočinout, protože zase bude hrát večerní zápas. Nejlepší je na to spánek.“

A Novak Djokovič se nebojí, že by neměl být v zápase proti Tomáši Berdychovi fit.

„Vím, jak se dostat zpátky do pořádku, nemám strach, že bych neměl být v pořádku po fyzické stránce. Jsem připravený a doufám, že den volna mi bude stačit na to, abych byl pro čtvrtfinále v pořádku,“ říká Novak Djokovič.

Zřejmě je poučenější, myslí si slovenský kouč, podle kterého to teď může mít Tomáš Berdych těžší. Srbský tenista si prý dá dobrý pozor, aby ho už soupeř na začátku podruhé za sebou nezaskočil.

„Myslím, že Novak byl zezačátku trochu překvapený, Stano ho nachytal na hruškách, jak se říká. Z tohohle zápasu se určitě poučí,“ myslí si Marián Vajda, i když pochopitelně vnímá, že Tomáš Berdych, který si teď podle svých slov tenis užívá jako nikdy před tím, moc touží po grandslamovém titulu.

„To je jasné, že by chtěl, vím o tom, že by rád vyhrál, tak ať se o to pokusí, každý má šanci,“ směje se Marián Vajda.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme