O tenistky v Singapuru pečují vzorně. Vadí jen horší vzduch

Skoro všechny nejlepší tenistky světa jsou teď na Turnaji mistryň v Singapuru a jsou mezi nimi také čtyři Češky. Všechny ještě do zápasů nezasáhly, ale o štědrosti a pozornosti pořadatelů už se všechny stihly přesvědčit. Na stovky kilometrů ale cítí vypalování pralesů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Lucie Šafářová byla hostem moderátora Jana Pokorného | Foto: Alexej Maximov | Zdroj: Český rozhlas

„Cítím se tu opravdu jako princezna. Na pokoj dostávám různé čokoládky. Říkám: ‚To mi nenoste, to nemůžu vidět‘,“ směje se účastnice Turnaje mistryň ve dvouhře i v deblu Lucie Šafářová.

„Na přesně tenhle speciální přístup jsme se těšily,“ přiznává Andrea Hlaváčková, která ale na druhou stranu říká, že to bývalo i lepší. V roce 2012 v Istanbulu ještě zažila turnaj mistryň, na kterém byly vedle singlistek jen čtyři deblové páry namísto dnešních osmi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Účastnice Turnaje mistryň si užívají luxusu, trošku ho kazí jen singapurský smog, všiml si reportér ČRo Jaroslav Plašil


„Tím, že je tu víc párů, ‚rising stars‘ a ještě nějaké legendy, tak je tu víc hráče a člověk to cítí víc jako turnaj než jako nějaká speciální událost. Istanbul mi přišel ještě víc vyšperkovaný,“ vypráví Andrea Hlaváčková.

V Turecku se tenistkám určitě i lépe dýchalo než v Singapuru. Zdejší ovzduší přes několik set kilometrovou vzdálenost negativně ovlivňuje pálení pralesů v sousedních zemích, a pokud zrovna fouká špatným směrem, lidé to tady okamžitě poznají.

„Je tu horší ovzduší, ale oproti Pekingu je to daleko lepší. Vyhýbat se tomu asi moc nejde,“ dodává Lucie Šafářová. Na rozdíl od Číny, kde bylo některým tenistům ze smogu i na zvracení, se tady na Turnaji mistryň hraje v hale.

Dnes v ní fanoušci uvidí dvě Češky a obě v singlových zápasech „bílé" skupiny. Lucie Šafářová se utká od 11 hodin se Španělkou Muguruzaovou, Petra Kvitová pak s Němkou Kerberovou.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme