O titul se na turnaji v Miami utkají Djokovič a Murray

Novak Djokovič a Andy Murray, to jsou jména letošních finalistů tenisového turnaje v Miami. Srbského hráče tak dělá jediné vítězství od obhajoby loňského triumfu. V semifinále porazil Djokovič Argentince Juana Mónaka po setech 6:0 a 7:6.

Novak Djokovič se probojval do finále turnaje v Miami, když porazil Juana Mónaka | Zdroj: Reuters

Djokovič si tak proti Mónakovi udržel skvělou bilanci vzájemných zápasů, vyhrál i ten pátý. V prvním setu na kuru dominoval a uštědřil soupeři ‚kanára‘, ve druhém ale jako by se zalekl snadného vítězství a zbytečně si cestu do finále zkomplikoval.

Druhá sada trvala dlouhých 96 minut, Djokovič šel za stavu 5:4 podávat na vítězství, ale servis ztratil a musel nakonec rozhodovat až tie-break.

Andy Murray bude pro finále odpočatější než světová jednička ze Srbska, k semifinálovému zápasu totiž vůbec nastoupit nemusel, když Rafael Nadal kvůli zraněnému kolenu předem vzdal.

Ve finále turnaje v Miami se oba soupeři potkávají už podruhé, v roce 2009 z něj jako vítěz odcházel Murray. Celková bilance ale vyznívá lépe pro Djokoviče, který vede 7:5 na zápasy.