O titul z US Open připravil české deblistky i neobvykle špatný servis Hradecké

Výborné výsledky i výkony, ale bez vítězné třešinky na grandlamovém dortu. Tento scénář si v New Yorku prožilo hodně českých tenistů. K Petře Kvitové, Tomáši Berdychovi či Radku Štěpánkovi se společně přidaly také Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, které ve finále ženské čtyřhry podlehly ve dvou setech Italkám Erraniové a Vinciové. I kvůli jedné kuriozitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlaváčková (vlevo) měla stejně jako Hradecká z medaile velkou radost | Zdroj: ČTK

Rychlost podání si Lucie Hradecká moc často nemá příležitost změřit, ale pokud se trefí, létají míčky hodně blízko hranici dvě stě kilometrů za hodinu. Česká tenistka si servisem může hodně pomoci a platí to také pokud jde o podporu celého deblového páru.

Jenže právě ve finále US Open Lucii Hradeckou vlastní podání potopilo. Neuhrála ani jedno z pěti. Něco podobného nepamatuje.

"Začala jsem servírovat a hned v prvním gemu jsem dala dvě dvojchyby a pak už se to na mě dost navalilo. Víte, že servis musíte dát, jste trochu pod tlakem. Když člověk něco musí, tak ruku zastaví," vysvětlovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

S poraženými finalistkami US Open natáčel v New Yorku Jaroslav Plašil

Podání, jindy velká zbraň Lucie Hradecké, tentokrát tenistku zradilo, a také proto nemělo poslední vystoupení úspěšného páru v New Yorku zlatou tečku.

Ale jinak mohly Andrea Hlaváčková i Lucie Hlaváčková shodně říkat to, co už po svém posledním zápase na US Open vyprávěli třeba Petra Kvitová nebo naposledy Tomáš Berdych: Až na ten hořký konec to bylo skvělých pár posledních týdnů.

"Mrzet nás to bude, ale zase jsme se dostaly do finále a měly jsme tu v Americe úžasné čtyři deblové týdny. V tom musíme vidět pozitivum, nesmíme čekat, že bude každý den posvícení," usmívá se Andrea Hlaváčková.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme