Očekaváný Nadalův návrat po zranění se odkládá, přemohla ho viróza

Do tenisového světa se už brzy vrátí postava antukového krále. Na exhibičním turnaji v Abú Zabí v tomto týdnu to ale ještě nebude. Sotva se totiž Španěl Rafael Nadal zbavil dlouhodobého problému s kolenem, přemohla ho žaludeční viróza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal se rozehrává před duelem s Lukášem Rosolem | Foto: Jiří Hošek

„Mám určité obavy a pochybnosti,“ přiznal o Vánocích v narážce na svůj dlouho očekávaný návrat Rafael Nadal. A je možné, že právě velká předstartovní nervozita se současnými žaludečními problémy španělského tenisty souvisí.

Nebylo by na tom nic divného, comeback bývalé světové jedničky je celosvětově sledovanou událostí a pochopitelně zajímá i konkurenty, kteří se těší, až jednu z největších postav planety opět přivítají mezi sebou.

„Bude to samozřejmě zase těší. Jsem na něj opravdu zvědavý, jak bude vypadat. Je to skvělý hráč, tenis posouvá dál. A to je plus pro náš sport,“ říkal Tomáš Berdych před odletem do emirátů, v době, kdy ještě nemohl vědět, že se v Abú Zabí s Rafaelem Nadalem na kurtu nepotká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Očekaváný Nadalův návrat po zranění se odkládá, přemohla ho viróza

Jak psal Španěl na twitteru, lékaři mu kvůli viru v žaludku nařídili několikadenní klid, takže by tentokrát nemělo jít o žádné dlouhé patálie. Přesto nemůže to být nic příjemného, být už půl roku bez tenisu.

Třeba Tomáš Berdych si vůbec nedovede představit, jak by se sám s tak dlouhou přestávkou dokázal vyrovnat.

„Vůbec nevím, jak tohle může probíhat. Já doufám, že se k tomu nedostanu, že mě nic takového nepotká. Ale to si samozřejmě člověk nikdy nemůže říct takhle dopředu. Udělá pro to maximum, aby se mu to nestalo, ale tomuhle fakt neporučí,“ přiznává Tomáš Berdych.

Symbolicky při tom klepe na dřevo a věří, že se mu vážnější zdravotní problémy budou vyhýbat i v právě začínající sezoně. Český tenista ji rozehraje na exhibičním turnaji v Abú Zabí. A vlastně hodně podobně jako tu minulou.

Také na Hopmanově poháru v Perthu před dvanácti měsíci se nemusel stresovat sbíráním bodů do žebříčku a psychické rozpoložení si pak na následujícím grandslamovém Australian Open pochvaloval.

„Ne tak nějak z pověrčivosti, ale protože už jsem si to tak nějak vyzkoušel a nějak to funguje. Takže jsem se ani nebránil ten program zopakovat. Myslím, že je to dobrá volba a doufám, že se to potvrdí,“ přeje si Berdych na začátku sezony, která už bude navzdory současným komplikacím opět s Rafaelem Nadalem.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme