Odloučení od blízkých? Kvitové na okruhu pomáhá, že nemá přítele. Allertová je neustále na telefonu

České tenistky patří mezi světovou špičku a některé z nich to potvrzují i na US Open v New Yorku. Jenže čím jsou v kariéře úspěšnější, tím také tráví mnohem víc času mimo svůj domov. Některé snáší odloučení od rodiny hůř, některé si s chvílemi bez blízkých hlavu nelámou. A Radek Štěpánek? Ten se druží bez problémů všude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denisa Allertová v utkání proti Aně Ivanovičové na americkém US Open | Zdroj: Reuters

„Pro mě je to těžší. Nevím, jak to mají ostatní holky, ale já jsem v tomhle citlivější. Snáším to hůř,“ přiznává Denisa Allertová.

Na druhé straně je vděčná za dnešní technické vymoženosti. „Někdy už je to na hlavu. Člověk si říká, že je pořád na telefonu a je na něm opravdu závislý, aby byl ve spojení, i když je pořád pryč. Někdy ho ale zahodím s tím, že už je toho moc,“ směje se Allertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek si s odloučením od rodiny hlavu neláme. Přátele si najde kdekoli, obvykle v jiných oborech

Další česká tenistka Petra Kvitová si vytváří domácí pohodu i tím, že si občas v zahraničí pustí český seriál. Navíc jí pomáhá i fakt, že je bez partnera.

„Musím říct, že poslední dobou takový stesk nemám. Tím, že nemám přítele, není to až tak hrozné. Určitě jsem měla horší stavy. Teď mám kolem sebe výborné lidi,“ těší českou dvojku.

Třeba Lucie Šafářová nachází rodinnou atmosféru u sestry Veroniky, která dost velkou část roku tráví v Americe.

„Je super, že mám v New Yorku sestru s rodinou. Moc si to užívám. A je fajn mít okolo sebe na turnajích Češky, aspoň spolu můžeme jít občas na večeři.“

A například Radek Štěpánek, ten se snaží mít známé a kamarády všude, aby na stýskání neměl čas.

„Snažím se scházet se s lidmi z jiných oborů a profesí. Přicházím na jiné myšlenky, rozšiřuju si vlastní obzor v jiných věcech. Tím relaxuju a odpočívám. V podstatě v každém městě, kde hraju, mám spoustu známých, ale z úplně jiného odvětví než z tenisu. To mě udržuje fresh a natěšeného na tenis,“ hlásí Štěpánek, který se teď ze zmíněných tenistů vrací domů nejdříve.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme