Olympijský tenis láká sportovní hvězdy, třeba Čecha nebo Kreuzigera

Ani jeden z českých tenistů neprohrál svůj zápas ve druhém dni olympijského turnaje. Má to ale jeden háček. Ani jeden z nich zároveň nezvítězil. Program ve Wimbledonu totiž pořádně naboural déšť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na zápas Radka Štěpánka dorazil i cyklista Roman Kreuziger se snoubenkou Michaelou Kovářovou | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Mladí servismani mají, zdá se, o zábavu celý den postaráno. Podle potřeby přikrývají kurty nebo naopak smotávají plachtu na stranu a na vysušené dvorce staví kůly se sítí. V posledním případě několikrát za den - a až na výjimky zbytečně. Sotva totiž sportoviště připraví, začíná jako naschvál pršet. Ale dost možná, že nejde jen o smůlu nebo náhodu.

Zatímco grandslamový Wimbledon má svého meteorologa a detailní předpověď počasí rozepsanou na jednotlivé části odpoledne s procentuálním odhadem pravděpodobnosti srážek, olympijský turnaj na tom samém místě tak detailní servis nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisté se v Londýně potýkají s proměnlivým počasím, čekání si krátí povídáním s jinými sportovci, kteří se na wimbledonské kurty přišli podívat

A je toho rozhodně víc, co teď zdejšímu areálu oproti tradiční akci chybí. Nefungují velké světelné tabule s výsledky, v areálu je méně stánků, tenisté nemohou tam, kam během grandslamového Wimbledonu běžně chodívají.

„Je to jiné, člověk sem dvacet let jezdí, je na něco zvyklý, a najednou chodí úplně jinudy, přes daleko víc kontrol,“ říká Radek Štěpánek, který jako jediný z českých tenistů dostal šanci nastoupit na kurt.

Tenistu Štěpánka přišel na OH podpořit i gólman Petr Čech

Číst článek

Byla to jediná část odpoledne, kdy se obloha alespoň z poloviny zamodrala a kdy mohli fanoušci vyrazit i na jiný než centrální dvorec se zatahovací střechou. Tak jak to udělal třeba nejlepší český cyklista Roman Kreuziger, který duel daviscupového reprezentanta s Rusem Davyděnkem navštívil.

„Znám ho, ale spíš jsme tady byli proto, že přestalo pršet a nemuseli jsme být na centrkurtu. Přišli jsme se podívat na Hlaváčkovou s Hradeckou, ale ty nestihneme.“

Sbalit nebo připravit kurt dokážou servismani za pár minut. Olympiáda Londýn 2012 | Foto: Jaroslav Plašil

Roman Kreuziger je vůbec prvním známým sportovcem současnosti, který mezi tenisty do vzdáleného Wimbledonu zavítal, a ani ho nemuselo mrzet, že musel pospíchat na letiště a že kvůli tomu o zápas kamarádek své přítelkyně přišel.

Když byl totiž na cestě domů, organizátoři her v Londýně utkání českých deblistek Andrey Hlaváčkové a Lucie Hradecké stejně odložili, podobně jako výraznou většinu duelů druhého dne. Byť některé hráče na pár minut ještě nechali na kluzký trávník nastoupit. Takže Petr Čech, který přispěchal hned po návratu Chelsea z Ameriky, viděl kromě lidí v pláštěnkách také pár gamů zápasu kamaráda Radka Štěpánka.

„Měl jsem možnost potkat se se všemi českými tenisty, kteří tady během dne fandí jeden druhému a čekají na to, jestli své zápasy odehrají, nebo ne. Strávil jsem s nimi příjemný den,“ usmívá se spokojeně Petr Čech.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme