Opravdu jsem věděla, co hrát, vypozorovala herní zlepšení Kvitová

Zatím nejkratší zápas na turnaji má za sebou na Australian Open Petra Kvitová. Česká tenistka vedla nad Marií Kirilenkovou 6:0 a 1:0, když ji soupeřka utkání vzdala. Světová dvojka tak vybojovala postup do osmifinále za pouhých osmatřicet minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová zvládla první kolo Australian Open s přehledem | Zdroj: Reuters

Zmíněných 38 minut oběma tenistkám bohatě stačilo. Poražené Rusce na to, aby poznala, že nemá nejmenší šanci, Petře Kvitové k dobrému pocitu z předváděné hry. Ta totiž v minulém kole nebyla úplně nejlepší, takže je teď světová dvojka spokojená a klidnější zároveň.

„Stačil asi ten set, co jsem hrála, abych poznala, že jsem se opravdu zlepšila. Nebyla jsem tak hektická jako v minulém zápase a opravdu jsem věděla, co mám hrát. Z toho všechno vycházelo, returnovala jsem moc dobře, dostala jsem se do tlaku a chodila pro míče dopředu.“

Petra Kvitová narazila na soupeřku, jejíž hra jí momentálně zase tolik neubližuje. I v listopadu při fedcupovém finále v Moskvě Marii Kirilenkovou snadno porazila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová byla po utkání s Marií Kirilenkovou ráda, že přesně věděla, co hrát, a na kurtu strávila jen minimum času

Jediným vážnějším nebezpečím tak mohla být dlouhá zdravotní přestávka, kterou si ruská tenistka za stavu 0:5 v první sadě vyžádala.

„Petře jsem už tehdy, když seděla, ukazoval, že musí vstát dřív, aspoň ty tři minuty, když dostane pokyn z empiru. Aby se šla rozcvičit a rozšvihala si ruku, trošku se rozbíhala. Po tak dobře rozběhnutém zápase člověk samozřejmě ztuhne, povolí v hlavě a svalový ton trochu ochabne,“ míní kondiční trenér Petry Kvitové Jozef Ivanko.

„Mohlo se stát, že by se nedostala do tempa, hrozilo i nějaké zranění. S Petrou jsme dohodnutí, že stále udržujeme oční kontakt, a ona pokyny vnímá a plní bez problémů,“ říkal Radiožurnálu Ivanko, i s ohledem na zdravotní stav české tenistky, který stále není stoprocentní. Ale naštěstí se nezhoršuje, dodává.

„Nezhoršuje se to, naopak je to ve stadiu, že se to zlepšuje, což je samozřejmě pozitivní. Kdy ta bolest celkově odezní, to lze jen těžko říct. Možná to bude za pár dní nebo týdne, uvidíme,“ naráží Jozef Ivanko na problémy s achillovkou, které Petru Kvitovou sužovaly hlavně na přelomu roku.

To, že teď česká tenistka k postupu nepotřebovala obvyklou dobu, ale mnohem kratší, zdravotnímu stavu určitě neublíží.

„Je to plus v tom, že má víc času na regeneraci – a také na to, aby dopilovala to, co v předchozích zápasech chybělo. Máme prostor na trénink, a to je určitě výhoda,“ pochvaluje si Ivanko.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme