Organizátoři Laver Cupu rozšíří kapacitu haly, na Federera čekají diváky z celého světa

Praha se připravuje na tenisový Laver Cup s Rogerem Federerem a dalšími hvězdami a právě dnes pořadatelé poprvé opravdu pocítí, jak velký zájem lidé o souboj týmů Evropy a zbytku světa mají. Začíná totiž předprodej lístků a třeba fanoušci z Ameriky si kvůli rezervaci lístků přivstanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roger Federer a Tomáš Berdych na Staroměstském náměstí | Foto: Filip Jandourek

„Bavili jsme se, jaký zvolit čas začátku prodeje, aby byli vzhůru i lidé v Austrálii či Americe. To ale není možné, tak jsme se nakonec rozhodli, že se budeme řídit lokálním časem,“ řekl šéf libeňské O2 Areny Robert Schaffer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Laver Cup se koná až na podzim, ale vstupenky si fanoušci mohou koupit už dnes

„Očekáváme obrovský zájem z celého světa, nevyplatí se s nákupem váhat," myslí si ředitel turnaje Steve Zacks. Na stránkách Ticket portálu i Laver Cupu se dají od deseti hodin objednávat celé balíčky, o které se pak ale může podělit až pět různých lidí.

Začátek předprodeje byl nakonec stanoven na 10 hodin dopoledne, tedy na dobu, kdy mají v Austrálii večer, ale třeba ve Spojených státech je noc. Pokud by chtěl jeden z prvních lístků fanoušek z New Yorku, musel by vstát ve 4 hodiny ráno.

Kompletní představení stojí od čtyř a půl do necelých osmnáct tisíc, VIP lístky od třiceti do osmdesáti tisíc korun. Díky speciálním tribunám se ještě o něco rozšíří hlediště oproti minulým daviscupovým nebo fedcupovým zápasům v hale, ale je otázkou, kteří fanoušci a odkud 16 a půl tisíc sedaček zaplní.

V termínu Laver Cupu nevidím problém, řekl Berdych. Pozici Federerova průvodce si užíval

Číst článek

Laver Cup se uskuteční až ve druhé polovině září a tak teď ještě není jasné, kteří tenisté světové špičky se v Praze představí, s účastí v týmu Evropy ale už dlouho dopředu počítají ambasadoři akce Roger Federer a Rafael Nadal.

Velký zájem spoluzakládat novou tradici má také Tomáš Berdych. „Každá tradice někdy nějak musí začít. Být v jednom s těmi nejlepšími, to je pro mě obrovská motivace to zažít,“ těší se česká žebříčková jednička.

Někteří fanoušci se ptají, jestli uvidí spíš špičkově obsazenou exhibici nebo opravdové bitvy těch největších tenisových hvězd? Odpověď dostanou až v září, už v příštích hodinách ale svým zájmem o vstupenky naznačí, jak moc se na takové představení těší.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme