Osm titulů z 9 účastí. Češky jsou ve finále Fed Cupu téměř neporazitelné

České tenistky se teď o víkendu staly druhým nejúspěšnějším týmem v historii Fed Cupu. Ženskou týmovou soutěž vyhrály v součtu s bilancí Československa už poosmé a potřebovaly na to jen devět finálových účastí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český tým vyhrál Fed Cup už poosmé | Zdroj: Reuters

„Je to příjemná statistika, ale myslím si, že je to dané tím, že náš tým byl lepší než soupeřky,“ nevidí nic speciálního v ojedinělé úspěšnosti českého, případně československého fedcupového týmu Helena Suková, která byla v osmdesátých letech u čtyř titulů.

Vůbec první titul získaly v roce 1975 Martina Navrátilová s Renátou Tomanovou. „Něco musí být ve vodě. Jsme levačky a umíme to,“ odhaduje se smíchem Martina Navrátilová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Velkou úspěšnost českých tenistek ve Fed Cupu komentují Petra Kvitová, Petr Pála, Helena Suková i Martina Navrátilová

Stejně jako legenda světového tenisu hrají Lucie Šafářová s Petrou Kvitovou levou rukou, všechna tři finále v posledních letech absolvovaly na rychlém tvrdém povrchu a zvláště tentokrát si libovaly, jak míček s leváckou rotací sklouzává po kurtu.

Podle kapitána Petra Pály je výborná bilance dána hlavně velkým počtem hráček, ze kterých může vybírat. „Jsem rád, že skóre je takové, jaké je. Jsme tenisový národ a máme skvělé hráčky. Je jich vždycky hodně a potom je úspěch snazší.“

Důležitý ale není jen samotný výkon, ale také chuť tenistek, které si kvůli Fed Cupu prodlužují už tak náročnou sezonu o několik týdnů.

„Stojí to za to. V tom sportu je to jediná týmová soutěž a s Luckou, Andreou, další Luckou a Kájou to máme rády. Jsme skvělá parta a je jen dobře, že nám to takhle jde,“ libuje si Petra Kvitová.

Sílu Češek uznává i soupeř: „Můžete z nich cítit, že jsou tým. Také mají Petru Kvitovou, která hraje pokaždé skvěle. A zvláště tenhle víkend byl připravený skvělý povrch, na kterém hrály výborný tenis,“ chválí český tým kapitánka Německa Barbara Rittnerová.

Další ročník Fed Cupu začne výběr Petra Pály v únoru v Kanadě.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme