Osmifinále Wimbledonu nabídne atraktivní souboj sester Williamsových

Už pětadvacetkrát si proti sobě na okruhu WTA zahrály americké sestry Serena a Venus Williamsovy. Dnes se slavné tenistky utkají znovu, na grandslamovém turnaji ale po dlouhých šesti letech.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venus Williamsová předvádí na Wimbledonu zatím výborné výkony

Venus Williamsová předvádí na Wimbledonu zatím výborné výkony | Zdroj: Reuters

Právě tady na centrálním dvorci All England Clubu se v roce 2009 na grandslamovém turnaji utkaly naposledy. Tehdy to bylo ve finále, a to je také největší rozdíl ve srovnání s dnešním očekávaným duelem 4. kola.

„Bohužel, je to příliš brzy, ale půjdeme předvést to nejlepší, co umíme. Ale je to moje sestra, příští týden to bude moje sestra a taky příští rok. To je myslím mnohem důležitější než zápas. Když ho odehrajeme, vrátíme se do běžného života,“ řekla před zápasem mladší ze sester Serena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osmifinále Wimbledonu nabídne atraktivní souboj Sereny a Venus Williamsových, bude to už pětadvacáté vzájemné utkání

Právě rodinné pouto dělá velký rozdíl mezi vzájemnými zápasy a těmi dalšími, které Serena nebo Venus v kariéře zažívají.

„Myslím, že máme pravděpodobně jedna k druhé největší respekt ve srovnání s ostatními hráčkami na tour. Každá z nás přeje té druhé výhru, když zrovna nehraje, a prožívá její zápasy. To je rozdíl, když hrají ostatní hráčky, tak nesleduji, jestli vyhrají, nebo prohrají,“ přiznává Venus Williamsová.

Je tedy jasné, jaké zápasy bude případně na turnaji sledovat poražená z tohoto duelu. Která ze sester to bude, už tak zřejmé není.

Serena má sice o něco lepší bilanci ze vzájemných duelů na okruhu WTA, 14:11, ale teď je prý v lepší formě její starší sestra.

Na Wimbledonu je nejlepší tenisové publikum, pochvaluje si Tomáš Berdych

Číst článek

„Myslím, že nezáleží na tom, jak Serena hraje, ona ví, jak vyhrát,“ připomíná pětinásobná wimbledonská šampionka z ženské dvouhry Venus Williamsová skutečnost, která neprovází jen vzájemné duely sester.

Zápasů, ve kterých Serena zrovna nezářila, ale přesto je vyhrála, byla na turnajích spousta. I proto získala už 20 singlových grandslamových titulů, a teď dokonce může vybojovat čtvrtý za sebou. Ale pro obě také platí, že už vyhrály i mnohem důležitější bitvy.

„Myslím, že toho zažila hodně, její příběh je nádherný. Pro mě hodně inspirativní. Ona je neuvěřitelná osobnost. Myslím, že může motivovat hodně lidí, kteří bojují se stejným problémem,“ naráží Serena Williamsová na onemocnění imunitního systému a také řadu jiných zdravotních potíží, se kterými starší sestra v posledních letech bojovala.

Serena Williamsová zatím nepředvádí na Wimbledonu nejlepší tenis, ale postoupila už do osmifinále | Foto: Reuters

„Také jsem si z ní hodně vzala, také toho dost zažila. Nikdy si nestěžovala. Můžete sledovat hráče, jak si věčně stěžují na zranění, že jsou staří devět tisíc let. Ona si nikdy na nic takového nestěžovala. Za to si zaslouží velké uznání,“ připomíná naopak Venus nejrůznější zdravotní potíže mladší sestry.

Teď jsou obě fit a připravené fanouškům předvést parádní podívanou. Pětadvacátou od chvíle, kdy se na Australian Open v Melbourne v roce 1998 poprvé utkaly.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme