Peschkeová další titul ve Wimbledonu nepřidá

Květa Peschkeová nezopakuje rok 2011, kdy se ve Wimbledonu radovala z titulu ve čtyrhře. S německou partnerkou Annou-Lenou Grönefeldovou nestačily v semifinále na Australanky Ashleigh Bartyovou a Casey Dellacquovou. Za hodinu a 19 minut podlehl sedmý nasazený pár soupeřkám 6:7 a 2:6.

Wimbledon, nejzelenější grandslamový turnaj

Wimbledon, nejzelenější grandslamový turnaj | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Do prvního setu vkročily lépe Bartyová s Dellacquovou. Peschkeové s Grönefeldovou vzaly hned první podání a ujaly se vedení 3:0. Česko-německe duo však využilo zaváhaní soupeřek ke konci sady a podařilo se mu vynutit tiebreak.

Vyrovnaná zkrácená sada vyšla lépe australským hráčkam, které zvítězily 8:6.

Ve druhém setu se Peschkeová s Grönefeldovou trápily při svém servisu a dvanáctému nasazenému páru umožnily snadnou cestu k vítězství.

Australským deblistkám se v All England Clubu proti českým tenistkám daří. Ve středečním čtvrtfinále porazily Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít