Pět dní bez bolesti, raduje se Štěpánek. Konec kariéry si nepřipouští

Po úvodních dvouhrách Davis Cupu prohrávají Češi s Austrálií 0:2 a dnes budou čelit hrozbě pádu do baráže. Nepomohla jim ani osobní účast Radka Štěpánka, který se pomalu zotavuje z nepříjemného zranění. Na konec kariéry ale stálice českého výběru nemyslí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vztahy s tenistkami nejsou jednoduché, přiznává v Hostu Radiožurnálu Radek Štěpánek | Foto: Prokop Havel

„Mám za sebou prvních pět dní, kdy jsem úplně bez bolesti, kdy nemám žádnou limitaci při žádném pohybu, při ničem,“ vysvětluje Radek Štěpánek, pro kterého je Davis Cup srdeční záležitost. Proto se v Ostravě objevil i na kurtu, přestože to na hru stále ještě není.

Zdravotní problémy postihly dvojnásobného vítěze salátové místy v září během semifinále ve Francii. A z původních bolestí zad se vyklubalo asi nejhorší zranění Štěpánkovy kariéry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o zranění Radka Štěpánka zjistil přímo na Davis Cupu v Ostravě reportér ČRo Radim Sajbot

„V celé pravé noze mi atrofovaly svaly, ať už to bylo lýtko, stehenní sval, hýžďový. Noha byla prostě slabá, navíc jsem měl takovou střílející bolest. Vždycky to udeřilo jako blesk, když jsem zatnul hýžďový sval,“ popisuje nepříjemné komplikace.

„Bylo běžné, že jsem byl pětkrát šestkrát za noc vzhůru, pak jsem zase půl hodiny hledal, jak můžu spát,“ dodává 36letý Štěpánek další starosti. Zdraví způsobilo, že tenista už půl roku nehraje.

Na okruh by se rád vrátil už na antukových turnajích, ale neví, zda se to povede. „Byly chvíle, kdy už jsem si mohl jít zahrát na půl hodiny. Už jsem si zkusil zahrát i set, ale v půlce setu jsem musel kurt opustit, nebyl jsem schopný pokračovat,“ vzpomíná na nepříjemný okamžik.

Konec kariéry si ale nepřipouští. „Rozhodně nepadám na mysli. Motivace a elánu mám na rozdávání, takže se na to všechno těším,“ vyhlíží svůj návrat Radek Štěpánek.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme