Petra Kvitová bude v Madridu obhajovat svou první velkou trofej

Petra Kvitová vstoupí zápasem proti Erakovičové z Nového Zélandu do turnaje v Madridu. Česká tenistka může mít na kurty v hlavním městě Španělska ty nejpříjemnější vzpomínky. Právě tam totiž loni získala svou první významnou trofej.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na Hopman Cupu potvrdila, že patří k absolutní světové špičce | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

„Určitě vám to dodá na tom, že o sobě už tolik nepochybujete. Ale abych si řekla, že jsem vyhrála Madrid a zítra zvítězím znovu, to ne,“ říkala přesně před rokem, po svém návratu domů Petra Kvitová. Česká tenistka už před tím věděla, jaké to je vyhrát turnaj, jenže tentokrát to bylo přece jen něco jiného.

„Byla to známka toho, že umí vyhrát velké turnaje,“ připomínal tenisový trenér, který mimochodem dříve také Petru Kvitovou vedl, Matěj Lipták. Madridský turnaj je jedním z největších po těch grandslamových, a tím, že se hraje na antuce bez dní volna, možná fyzicky nejnáročnější vůbec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová se po vítězství v Madridu nebojí antuky

Českou tenistku tehdejší úspěch vynesl do první světové desítky, a hlavně přesvědčil, že může se svým stylem hry vítězit na každém povrchu. Právě v tom byl španělský titul zlomový.
„Tím že zjistila, že může hrát svou hru a že výměn, kdy se ona sama dostane do nesnází, může být málo, tak to přispělo k tomu, že si začala na antuce také věřit,“ myslí si současný kouč Petry Kvitové David Kotyza, a česká tenistka už si to několikrát ověřila.

„Už z antuky nemám takové trauma, takže doufám, že i letos se mi tam bude hrát dobře,“ dodává Petra Kvitová. A nic by na tom neměla změnit ani barva antuky, která je letos v Madridu modrá

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme