Petra Kvitová by ráda hrála na turnaji v rakouském Linci, ale nemůže

Na turnajích v Tokiu i v Pekingu skončila shodně ve druhém kole a dobrou formu by před Turnajem mistryň potřebovala najít jako sůl. Vloni k tomu Petře Kvitové pomohl turnaj v rakouském Linci, na kterém chtěla startovat i letos. Jenomže nemůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na turnaji v Montrealu | Zdroj: ČTK

A nestojí za tím zdravotní příčiny, nýbrž rozhodnutí organizátorů. Ne, opravdu to není tak, že by Petru Kvitovou z nějakého důvodu nechtěli vidět na kurtech hrát - problém je v tom, že na rakouském turnaji bude startovat jiná hráčka z top tep, konkrétně Běloruska Viktoria Azarenková, čerstvá vítězka turnaje v Pekingu.

„Bohužel... Chtěla jsem tam hrát a vzít tam rodiče, ale jsou tam jasně daná pravidla. My obě jsme hráčky top ten, což by znamenalo navýšení peněz, a to organizátoři turnaje nechtějí," vysvětluje se smutným úsměvem Petra Kvitová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Kvitová nemůže před Turnajem mistryň kde doladit formu, do Lince nejede

To zklamání je na místě - vždyť vloni předvedla právě v Linci famózní obrat v už skoro prohraném duelu s někdejší světovou jedničkou Jelenou Jankovičovou ze Srbska a celý turnaj pak vyhrála. A hlavně - po něm šla její forma výrazně nahoru. Až k vítězství na Turnaji mistryň v Istanbulu a triumfu ve Fed Cupu.

Z titulu by se ale i tak mohla v Linci radovat česká hráčka - třeba nasazená čtyřka Lucie Šafářová nebo jedna z dvojice Barbora Záhlavová-Strýcová, Lucie Hradecká.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme