Petra Kvitová by v Istanbulu ráda setrvala až do neděle

Osm nejlepších tenistek světa je v těchto dnech v Istanbulu. Ty úplně nejlepší zůstanou v Turecku až do neděle, kdy Turnaj mistryň vyvrcholí finálovým zápasem. Zahrát si v závěrečném duelu je přáním i Petry Kvitové, která si účast mezi ženskou elitou vychutnává poprvé v životě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová si užívá premiérovou účast na Turnaji mistryň | Foto: Jaroslav Plašil

V kabince výtahu istanbulského hotelu Sheraton, kde tenistky bydlí, panuje dobrá nálada. Petra Kvitová se právě od pořadatelek dozvěděla, že po několika splněných povinnostech přijde i zábava, jinými slovy rozhovory vystřídá odpočinek.

„Ale i tak se těším, je to pro mě prví účast na Turnaji mistryň, užiju si to,“ říká česká tenistka, která by si přítomnost mezi těmi nejlepšími ráda užívala až do konce týdne. Trenér David Kotyza už si u pořadatelů v žertu nedělní termín zarezervoval a Petra Kvitová to také zaregistrovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová by v Istanbulu ráda setrvala až do neděle

„To je fajn, že už se jich ptal a zarezervoval to, já teď můžu být úplně v pohodě,“ směje se Petra Kvitová a ani by jí nevadilo, kdyby kvůli tomu nestihla plánovanou podrobnější prohlídku města před odletem k fedcupovému finále do Moskvy.

Nějaký čas se prý najde i v době před jednotlivými zápasy, vždyť tenistky budou hrát pozdě odpoledne a večer. Wimbledonská vítězka konkrétně s Polkou Radwaňskou, Ruskou Zvonarevovou a Dánkou Wozniackou, aktuální světovou jedničkou.

„To si nevyberete, je to hrozně vachrlaté. Ve skupině bude vždycky někdo, kdo vám tak úplně nesedí.“

Těžké soupeřky

Tou soupeřkou, která tak úplně nesedí, by mohla být klidně Ruska Věra Zvonarevová, se kterou si v posledních týdnech Petra Kvitová hraje celkem často. Takže si dobře pamatuje i nedávnou porážku z Tokia, kde česká tenistka vedla v prvním setu 5:1, ale ještě sadu a pak celé utkání ztratila.

„Naposledy jsem s ní sice prohrála, ale první set jsem zvládla dobře. Navíc myslím, že v hale to bude ještě trochu jiné, uvidíme. Co se týče ostatních soupeřek, Caroline výborně běhá a všechno vrací, Agnieszka zase hraje netypicky, to je svým způsobem také nepříjemné. Uvidím, jak se mi podaří se s tím vypořádat.“

Petře Kvitové teď může nahrávat, že to v hale umí. Z tenistek, které jsou tady, má letos pod střechou nejlepší bilanci a fungovat by to tedy mohlo i v Istanbulu, navzdory zatím pomalejšímu povrchu.

„Zatím mi to nijak nevadí, i když třeba chopy se najednou zastavují, ale není to nijak strašně pomalé. Stejné to bylo na turnaji v Linci, ale když se na tom hrálo delší dobu, zrychlovalo se to, tak doufám, že na tom budou holky hodně hrát, aby to bylo lepší,“ přeje si před svou premiérou na Turnaji mistryň Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme