Petra Kvitová byla sama překvapená, jak se jí proti Jankovičové dařilo

Petra Kvitová se po zdravotních problémech představila v O2 aréně ve skvělé formě. Srbku Jelenu Jankovičovou ze třetí světové desítky porazila přesvědčivě ve dvou setech a český tým tak vede ve finále Fed Cupu v Praze nad Srbskem 2:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová během zápasu se Srbkou Jankovičovou | Foto: David Kubíček

Petro, vám se podařilo výkonem vytvořit dojem, jako byste ani žádnou nemocí netrpěla, jako byste tady někde tajně po večerech trénovala. Jak se to podařilo?

Lidé si asi budou myslet, že jsem si teď tak trošku vymýšlela. Ne, je to pravda, já jsem měla trénink poprvé ve čtvrtek. Včera jsem trénovala večer. Dneska jsem předvedla tohle a jsem docela překvapená, jak jsem to zvládla.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou mluvil po jejím vítězném utkání Jaroslav Plašil

Jste v očekávání, jestli to takhle půjde dál i zítra?

Nastoupím tam a budu hrát to nejlepší, jak zítra potřebujeme. Máme vyrovnaný tým a věřím, že to zítra dáme.

V prvním setu jste prohrávala 2:4, pak jste uhrála hodně důležitý game na 3:4, po kterém jste si s kapitánem Pálou hodně razantně plácla, bylo to takové zdravé naštvání?

Bylo, to mám trochu po mamce. Taková zdravá agresivita je někdy v zápase potřeba. Myslím si, že mi to potom hodně pomohlo jít do toho naplno, hrát prostě rychleji - tu moji hru.

Jak jste se cítila, když jste to všechno odhodila a začala hrát naplno, jak vy říkáte.

Měla jsem tlak, servírovala jsem moc dobře, bylo to dobré.

Jak jste na tom byla se silami? Výměny byly hodně dlouhé.

Výměny byly hodně dlouhé, proto jsem se snažila po těch výměnách trochu odpočinout, vydýchat se spravit si struny. Jelena je taková, když to řeknu jako stroj. Hraje v takovém svém tempu. Snažila jsem se ji z toho rytmu rozhodit a myslím si, že se to povedlo.

Když porovnáte váš zdravotní stav během týdne, tak jak to vypadá teď?

Myslím, že jste to dneska viděli na kurtu, včera jsem se cítila opravdu moc dobře, už jsem se usmívala, byla jsem plná energie, že to prostě už jde a dnes se to potvrdilo.

Jak moc jste se usmívala po vítězství Lucie Šafářové?

Abych řekla pravdu, tak moc ne, protože jsem byla sama nervózní před tím mým zápasem. Samozřejmě jsem měla radost, že nejdu na kurt za stavu 0:1, takže mi Lucka moc pomohla a teď 2:0 po sobotě, kdo by si to nepřál.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme