Petra Kvitová deklasovala Rusku Kuzněcovovou a vyhrála turnaj v Madridu

Česká tenistka Petra Kvitová smetla ve finále tenisového turnaje v Madridu Rusku Kuzněcovovou 6:1, 6:2 a získala turnajový titul. Pro Kvitovou je to po návratu na kurty skvělý výsledek, který ještě zvýrazňuje semifinálové vítězství nad Američankou Serenou Williamsovou.

Petra Kvitová triumfovala na turnaji v Madridu, když ve finále porazila Rusku Kuzněcovovou | Zdroj: Reuters

Ve finále česká fedcupová jednička předvedla vynikající tenis podpořený bezchybným podáním. Za celý zápas Kvitová neztratila ani jednou servis a soupeřce nedala šanci.

V prvním setu získala od stavu 1:1 pět her v řadě a při svém podání proměnila hned první setbol.

Kdo čekal druhý set vyrovnanější, ten se hodně spletl. Petra Kvitová rychle vedla 4:0, když ještě v pátém gamu nevyužila dva brejkboly. Nakonec dotáhla set k vítězství 6:2 a po hodině a osmi minutách využila hned první mečbol.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):
Dvouhra žen - finále: Kvitová (4-ČR) - Kuzněcovová (Rus.) 6:1, 6:2.

Naopak se nedařilo v semifinále Tomáši Berdychovi. Ten prohrál se Španělem Nadalem 0:2 na sety. O vítězi první sady rozhodoval až tiebreak, který ovládl Nadal 7:3.

Ve druhé sadě ztratil Berdych dvakrát svůj servis a prohrál jednoznačně 1:6. Nadal ukončil utkání při svém podání čistou hrou.

Dvouhra mužů - semifinále: Nadal (3-Šp.) - Berdych (6-ČR) 7:6 (7:3), 6:1.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít