BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Petra Kvitová má reálnou šanci ovládnout Wimbledon

Američané mají své volební superúterý, tenisté ve Wimbledonu pro změnu superpondělí. Pokud horké počasí v Londýně vydrží alespoň do večera a nezačne pršet, mohly by se za jeden den stihnout odehrát všechny osmifinálové zápasy ve dvouhře. A týká se to také tří Čechů: Tomáše Berdycha, Petry Cetkovské a Petry Kvitové - jedné z favoritek na celkové vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová v utkání 2. kole tenisového Wimbledonu | Zdroj: ČTK

Když v roce 1990 vyhrála Martina Navrátilová ve Wimbledonu svůj vůbec poslední grandslamový turnaj ve dvouhře, byly Petře Kvitové sotva tři měsíce. A to ještě rozhodně není ta nejvhodnější doba si něco velkého zapamatovat. Přesto, je toho celkem dost, co mají obě společného.

Nejlepší česká tenistka současnosti drží raketu v levé ruce, a stejně jako kdysi Martina Navrátilová z ní umí poslat na druhou stranu kurtu jen těžko chytatelné podaní. Snaží se na dvorci být tou první, je vítězným typem, a v poslední době se stále méně a méně ostýchá chodit na síť.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová má reálnou šanci ovládnout Wimbledon

„Je to těžké, protože ženský tenis se hraje hodně zezadu a už málokdo chodí na síť. Ale s těmi dobrými je to důležité dohrávat na síti, protože se dobře hýbou a nezabijete jim to jen tak. Takže určitě je to výhoda nebát se a jít tam,“ konstatovala Petra Kvitová.

Hra na síti, kterou kdysi právě Martina Navrátilová tak mistrně ovládala, může být nyní v době silového pojetí charakteristickým přestřelkami od základní čáry, velkým trumfem. A tenistka, která ho bude umět dobře vynášet, může díky tomu celý Wimbledon vyhrát. A mohla by to být klidně i Petra Kvitová.

„Myslím, že má velkou šanci, protože letos hraje opravdu výborně. Je levačka, to je na trávě strašně důležité. Určitě je to jedna z favoritek,“ myslí si Klára Zakopalová, kterou tady kolo zpátky vyřadila další velká favoritka Ruska Maria Šarapovová.

Možná právě ona, možná ještě americké sestry Williamsovy, byť jim do někdejší formy ještě stále kus chybí, snad i Dánka Wozniacká. Stát se může všechno, důležité je pochopitelně zdraví, ale zatím se zdá, že kromě Petry Kvitové není moc jiných tenistek, které by teď mohly v All England Clubu triumfovat.

Takže až bude Martina Navrátilová v sobotu spolukomentovat finálový duel ženské dvouhry, možná bude říkat: Stejně jako já vyhrála v 21-ti letech poprvé grandslamový turnaj.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme