Petra Kvitová na Roland Garros semifinále neobhájí, vypadla ve třetím kole

Tenistka Petra Kvitová skončila na Roland Garros ve třetím kole. Loňská semifinalistka prohrála s Američankou Jamie Hamptonovou 1:6 a 6:7. Český tenis tak přišel o posledního zástupce ve dvouhře.

Petra Kvitová v duelu s Číňankou Šuaj Peng

Petra Kvitová v duelu s Číňankou Šuaj Peng | Zdroj: Reuters

Kvitová se v prvním setu utkání s přemožitelkou Lucie Šafářové znovu trápila při vlastním podání. Ani jednou ze tří pokusů ho nedokázala vyhrát a za jednadvacet minut prohrála hladce 1:6.

Ve druhé sadě Kvitová srovnala krok s Hamptonovou a ujala se vedení 4:2. Pak ale začala chybovat, celkem v utkání udělal 33 nevynucených chyb, a slibný náskok ztratila. Pak už nervózně hrající česká hráčka zápas nezvládala.

00:00 / 00:00

Petra Kvitová uznává sílu soupěřky Hamptnové

„Samozřejmě, že mě to mrzí. Druhý set byl hratelný a byla šance na to, ho vyhrát. Co se týká zápasu s Pengovou, tak po něm jsem se cítila dobře, ale každý zápas je jiný. Musím říct, že když porovnám Pengovou s Hamptnovou, tak Američanka je šikovnější, proto byla i lepší soupeřka,“ popisuje Petra Kvitová.

Hamptonová, které patří ve světovém žebříčku 54. příčka, tak poprvé v kariéře postoupila do osmifinále grandslamu. V něm se utká s Australankou Samanthou Stosurovou, nebo Srbkou Jelenou Jankovičovou.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít