Petra Kvitová na Turnaji mistryň přetlačila kamarádku Lucii Šafářovou dvakrát 7:5

Zajímavý souboj nabídl dnešní program Turnaje mistryň. Proti sobě se v rámci bílé skupiny postavily dvě české tenistky Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Zápas nabídl vyrovnané drama, které nakonec ovládla Petra Kvitová dvakrát 7:5.

Petra Kvitová se po vítězném zápase objímá se svou soupeřkou Lucií Šafářovou

Petra Kvitová se po vítězném zápase objímá se svou soupeřkou Lucií Šafářovou | Zdroj: Reuters

První set začal hodně vyrovnaně, obě hráčky si dlouho držely vlastní servis a první ztracené podání si připsala až ve dvanácté hře Lucie Šafářová. To se za stavu 5:6 ukázalo jako klíčové a její soupeřka ovládla první sadu poměrem 7:5.

Zatímco v prvním setu předvedly tenistky solidní spolehlivý výkon, ve druhém začaly hodně chybovat a prohrávat své servisy. Nakonec jich v celé sadě ztratily dohromady pět, ten poslední opět ve dvanácté hře Lucie Šafářová, která díky tomu ztratila celé utkání.

Překvapení se nekonalo. Hlaváčková s Hradeckou podlehly v Singapuru Hingisové s Mirzaovou

Favorizovaná Petra Kvitová přehrála svou kamarádku z reprezentace a v posledním zápase skupiny se utká se Španělkou Muguruzaovou o šanci na postup do semifinále. Šafářová si prohrou v dnešním zápase výrazně přivřela dveře k postupu, její šance jsou již teoretické.

Český tenis je ve fantastické pozici, nešetří chválou Martina Navrátilová

Šafářová si ještě může v Singapuru vylepšit náladu ve čtyřhře, ve které se spoluhráčkou Mattekovou-Sandsovou mají zatím bilanci jedné výhry a jedné prohry. K poslednímu zápasu ve skupině nastoupí zítra proti slovinsko-francouzské dvojici Srebotniková-Garciová.

Další Česky ve čtyřhře Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou se představí dnes od dvou hodin proti nevýše nasazeným Hingisové a Mirzaové.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra:
Bílá skupina:
Kvitová (4-ČR) - Šafářová (8-ČR) 7:5, 7:5.

Červená skupina:
Babosová, Mladenovicová (4-Maď./Fr.) - Kopsová-Jonesová, Spearsová (6-USA) 7:6 (7:5), 6:2.