Petra Kvitová nezvládla vstup do Turnaje mistryň, prohrála s Radwaňskou

Tenistce Petře Kvitové se nepovedl úvodní zápas Bílé skupiny Turnaje mistryň v Singapuru. Čtyřiadvacetiletá Češka nedokázala prolomit výbornou obranu Polky Radwaňské, udělala velké množství nevynucených chyb a za hodinu a půl prohrála ve dvou setech.

Petra Kvitová vstup do Turnaje mistryň nezvládla

Petra Kvitová vstup do Turnaje mistryň nezvládla | Zdroj: Reuters

„Normálně o půlnoci už spím. Cítila jsem se unavená a nevydržela jsem hrát dlouhé výměny. Hrála to, co na mě platilo a já jsem svou hru neprodala,“ litovala po zápase, který v Singapuru začal v pozdních večerních hodinách Petra Kvitová.

První set zápasu proti Polce Agnieszce Radwaňské se světové trojce nepovedl. Petra Kvitová hodně kazila, během úvodní sady udělala 24 nevynucených chyb, dovolila Polce využít dva brejkboly a za 40 minut prohrála první set 2:6.

V páté hře druhé sady získala čtyřiadvacetiletá Češka poprvé v zápase podání své o rok starší soupeřky, o výhodu ale hned v příští hře přišla. O výsledku 2. setu i celého zápasu rozhodl osmý gem, ve kterém Petra Kvitová opět přišla o podání a Radwaňská poté zápas dopodávala k výsledku 6:2 a 6:3.

Ze sedmi vzájemných zápasů vyhrála pětadvacetiletá Polka teprve podruhé. První vítězství si připsala před dvěma lety v Istanbulu také na Turnaji mistryň.

Úvodní více než tříhodinovou bitvu Bílé skupiny zvládla Dánka Caroline Wozniacká. První dva sety boje s Ruskou Marií Šarapovovou rozhodly až zkrácené hry. Tu první vyhrála Dánka, druhou Ruska.

Rozhodnutí přišlo až za stavu 2:2 ve třetím setu. Caroline Wozniacká vyhranými hrami v řadě rozhodla o svém vítězství 7:6, 6:7 a 6:2. Svůj návrat na Turnaj mistryň po třech letech tak oslavila vítězstvím nad světovou dvojkou.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 6,5 mil. dolarů):
Bílá skupina:
A. Radwaňská (6-Pol.) - Kvitová (3-ČR) 6:2, 6:3, Wozniacká (8-Dán.) - Šarapovová (2-Rus.) 7:6 (7:4), 6:7 (5:7), 6:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít