Petra Kvitová porazila na Australian Open Španělku Suárezovou

Petra Kvitová obstála v první nelehké situaci na Australian Open. Česká tenistka nasazená jako číslo dvě porazila ve druhém kole Španělku Carlu Suárezovou-Navarrovou až po boji 6:2, 2:6 a 6:4.

Petra Kvitová jasně přehrála Věru Duševinovou

Petra Kvitová jasně přehrála Věru Duševinovou | Zdroj: Reuters

Kvitová v prvním setu využila slabšího druhého podání Suárezové, dvakrát jí servis sebrala a zvítězila 6:2. I přes výhru v úvodní sadě ale dělala česká tenistka spoustu chyb, ani její pohyb nebyl nejlepší. Ve druhém setu přišla hned dvakrát o své podání a prohrála 2:6.

Ani začátek třetí sady Kvitové nevyšel. Potřetí ztratila servis a prohrávala 0:2. Poté ale ukázala, že právem patří mezi nejlepší tenistky světa. Získala čtyři hry za sebou a díky tomu i svou tradiční jistotu. Nakonec vyhrála třetí sadu 6:4 a postoupila do třetího kola.

00:00 / 00:00

Petra Kvitová zhodnotila duel 2. kola na Australian Open s Carlou Suárezovou-Navarrovou

"Vím, že jsem schopná bojovat a to jsem si říkala i ve třetím setu. Byl to jeden brejk, navíc ona taky nemohla vydržet hrát celý zápas tak, jak hrála. Tím jsem se trochu uklidňovala. A ono to přišlo, potom udělala pár chyb, chtěla zahrát něco jiného a vyšlo to," řekla po utkání Petra Kvitová,

Další dvě Češky na své favorizované soupeřky nestačily. Lucie Hradecká prohrála s Ruskou Věrou Zvonarevovou 1:6 a 6:7 a na postup do třetího kola dvouhry na grandslamu tak stále čeká. Barbora Záhlavová-Strýcová podlehla Američance Sereně Williamsové 0:6 a 4:6.

V mužské dvouhře jde dál světová jednička Srb Novak Djoković, který vyhrál nad Kolumbijcem Santiagem Giraldem hladce 3:0. Naopak pět setů potřeboval k postupu do třetího kola Španěl David Ferrer. Pátý nasazený hráč zdolal Američana Ryana Sweetinga.