Petra Kvitová postoupila v Indian Wells do čtvrtfinále přes krajanku Zakopalovou

Ze souboje českých tenistek v osmifinále turnaje v americkém Indian Wells vyšla vítězně Petra Kvitová. Dvaadvacátou hráčku světa Kláru Zakopalovou porazila jasně ve dvou setech 6:2 a 6:3.

Petra Kvitová během zápasu s Danielou Hantuchovou na turnaji v Dubaji

Petra Kvitová během zápasu s Danielou Hantuchovou na turnaji v Dubaji | Zdroj: Reuters

Nejlepší česká tenistka současnosti rozehrála zápas s Klárou Zakopalovou opatrněji, ale od stavu 2:2 v prvním setu na kurtu dominovala. Vyhrála devět her v řadě a její soupeřka už v závěru skóre jen korigovala.

Petra Kvitová využila druhý mečbol v utkání a po 57 minutách hry byl konec zápasu. Předchozí dva zápasy s Klárou Zakopalovou prohrála ještě na okruhu ITF a poprvé v kariéře ji porazila.

Třiadvacetiletá česká jednička se ve čtvrtfinále utká s vítězkou duelu mezi Polkou Agnieszkou Radwaňskou a Ruskou Marií Kirilenkovou.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch):
Ženy:
Dvouhra - 4. kolo:
Kvitová (5-ČR) - Zakopalová (19-ČR) 6:2, 6:3, Erraniová (6-It.) - Bartoliová (9-Fr.) 6:3, 6:2

Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Tsonga (8-Fr.) - Fish (32-USA) 7:6 (7:4), 7:6 (7:0), Raonic (17-Kan.) - Čilič (12-Chorv.) 3:6, 6:4, 6:3

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít