Petra Kvitová postupuje do čtvrtfinále tenisového turnaje v New Havenu

Tenistka Petra Kvitová porazila na turnaji WTA v New Havenu Američanku Alison Riskeovou 2:1 na sety a postupuje do čtvrtfinále, kde na ni čeká Ruska Anastasia Pavljučekovová. Třiadvacetiletá Kvitová je obhájkyní loňského turnajového prvenství.

Petra Kvitová v zápase 2. kola turnaje v Cincinnati

Petra Kvitová v zápase 2. kola turnaje v Cincinnati | Zdroj: ČTK

Hned první sada vyrovnaného utkání 2. kola dospěla do tiebreaku, ve kterém Kvitová využila svůj první setbol a zvítězila 7:5. Ve druhém setu však domácí Riskeová herně přidala, ve dvou hrách sebrala své soupeřce podání a výhrou 6:4 vyrovnala duel na 1:1.

Postupující proto musel určit až set třetí. V páté hře se při něm česká tenistka v celku jednoduše dopracovala k využitému brejkbolu, díky kterému se brzy dostala do nadějného vedení 4:2. To Kvitová udržela, v závěru ještě sebrala Američance servis a zvítězila 6:3.

Po dalším třísetovém duelu tak postupuje devátá hráčka světa do čtvrtfinále, kde se utká s Anastasií Pavljučenkovou z Ruska. O postup do semifinále bude v zápase s další Ruskou Vesninovou usilovat také Klára Zakopalová, jež si účast mezi nejlepší osmičkou turnaje zajistila vítězstvím nad Portoričankou Puigovou.

Tenisový turnaj žen v New Havenu v USA (tvrdý povrch, dotace 690 000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:
Kvitová (3-ČR) - Riskeová (USA) 7:6 (7:5), 4:6, 6:3, Stephensová (6-USA) - Görgesová (Něm.) 7:5, 2:6, 6:1.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít