Petra Kvitová prohrála úvodní zápas Turnaje mistryň s Polkou Radwaňskou

Turnaj nejlepších osmi tenistek v Istanbulu otevřel duel mezi Petrou Kvitovou a Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Do zápasu vstoupila lépe polská tenistka, když vedla už 3:0. Česká naděje ale srovnala na 3:3 a vypadalo to na obrat úvodní sady. Radwaňská však opět zabrala a první set vyhrála 6:3. Polka v nasezeném tempu pokračovala i ve druhém setu, který vyhrála 6:2.

Petra Kvitová

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Jedním z rozhodujících faktorů zápasu byl poměr nevynucených chyb mezi oběma tenistkami. Česká tenistka jich v prvním setu vyprodukovala 23, zatímco její soupeřka pouze tři.

Petře Kvitové se nedařilo na podání. Ve druhé sadě si prohrála čtyři servisy v řadě a oba gemy, které si připsala, získala při podání soupeřky. Česká tenistka prohrála s Radwaňskou poprvé v kariéře.

Protože se ale Turnaj mistryň nehraje klasickým systémem play-off, má ještě česká tenistka reálnou šanci na postup mezi čtyři nejlepší. Ve skupině ji čekají ještě zápasy s Ruskou Šarapovovou a Italkou Erraniovou.