Petra Kvitová si na turnajích pomáhá i svými zápisky ze zápasů

Loni touto dobou vyháněla ze své hlavy černé myšlenky. Po vítězství ve Wimbledonu totiž Petra Kvitová na amerických betonech tvrdě narazila, těžko lapala po dechu a prakticky každý turnaj opouštěla hned v jeho úvodu včetně US Open.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová na posledním grandslamu sezony zatím nezaváhala

Tenistka Petra Kvitová na posledním grandslamu sezony zatím nezaváhala | Zdroj: Reuters

Teď se, zřejmě nejen ona, nestačí divit. Česká tenistka nastoupí už ke svému sedmnáctému zápasu během jediného měsíce a svůj deníček má v tomto období, až na jedinou výjimku, popsaný samými pozitivními zprávami.

Petra Kvitová si před lety, na začátku spolupráce s trenérem Davidem Kotyzou, zvykla psát pravidelně zážitky ze svých zápasů do deníčku, v průměru takových 7, 8 řádků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová se podílí i na teoretické přípravě před zápasy

„Někdy samozřejmě i víc, možná jsem někdy vynechala, ale vždycky se to potom snažím dopsat,“ přibližuje Petra Kvitová.

Pomáhá jí to. Leccos užitečného si může o soupeřce zaznamenat a v případě dalšího setkání i třeba osvěžit paměť, když je pauza mezi vzájemnými zápasy delší. „Něco si pamatuji, ale není to opravdu úplně přesné. David vždycky něco zjistí a jenom mi řekne, co ona hraje a v tom v zápase už to poznám sama,“ pokračuje Kvitová.

Právě sbírání informací o soupeři je důležitou součástí přípravy. Potěšení v něm nacházel třeba jeden z nejlepších tenistů historie, skvělý analyzátor a teď trenér Andyho Murrayho Ivan Lendl. A ani Petra Kvitová se této teoretické části sportovní kariéry nebrání. Takže se místo dobrého filmu dost často dívá na také na různé zápasy.

„Já to registruji a potom, když hraji tak zkouším, který ten úder je pro mě přijatelnější a jaký je právě naopak horší,“ říká Petra Kvitová.

Teoretická příprava je zvlášť v úvodu grandslamů hodně důležitá. Kvůli divokým kartám, a mnohem širšímu startovnímu poli tenista spíš narazí na neznámého soupeře. Ale jedna výhoda tady oproti běžným turnajům je. Nehraje se totiž každý den, připomíná trenér Petry Kvitové David Kotyza.

Na grandslamech je teoretická příprava částečně jednodušší

„Je to trochu jednodušší, že se hraje obden, takže máme čas si zjistit s kým hraje, jak ta holka hraje, udělat si trénink a nějaké věci doladit. Na normálním turnaji to úplně nejde. Každá informace je dobrá a Petra se pak může lépe nachystat,“ ujasňuje Kotyza.

David Kotyza teď Petru Kvitovou připravuje na zápas proti Francouzce Bartoliové a možná teď teorie přece jen ve srovnání s minulými zápasy ubude. Není to totiž ani měsíc, kdy se obě tenistky v kanadském Montrealu utkaly.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme