Petra Kvitová si před finále Fed Cupu poprvé naplno zatrénuje

Možná právě vstala z postele a začíná se rozcvičovat. Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová bojuje se zánětem nosohltanu a v podvečer zjistí, jak se ji dýchá při tělesné zátěži. Vůbec poprvé si v libeňské hale zatrénuje před fedcupovým finále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

"Dneska se cítím zase líp než včera," prohlásila Petra Kvitová.

Pokud uslyší fanoušci tuhle větu i v pátek po losování, bude to před finálovým zápasem proti Srbsku dobrá zpráva. A potěší také spoluhráčku Andreu Hlaváčkovou, která je jinak podobně jako Lucie Hradecká připravená v případě potřeby za týmovou jedničku zaskočit.

"Všechny jsme ready ji zastoupit, ale doufáme, že to nebude potřeba. Doufáme, že nastoupí," věří Andrea Hlaváčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nemocná Petra Kvitová si vyzkouší v pražské O2 aréně tréninkovou zátěž

Petra Kvitová to sice jistě neví, ale mnohé naznačí právě čtvrteční a z taktických důvodů uzavřený první normální trénink v libeňské hale. A možná ještě páteční ráno, až se tenistka po větší tělesné zátěži probudí. Hrát chce a nepřipouští si, že by o trofej nemohla bojovat.

"Myslím, že se s tím bude snažit hodně poprat, má velkou touhu hrát. Pokud v sobě bude mít aspoň trochu energie a schopností, tak je tam určitě nechá. Ale nikdo z nás nedokáže odhadnout, v jaké formě přijde na kurt. Důvěru ale má a pomoct by jí měla i atmosféra. Jestli to bude stačit, to uvidíme," říká trenér Petry Kvitové David Kotyza, který snad ani jednou v této sezoně neviděl svou svěřenkyni před turnajem stoprocentně zdravou.

"Ale tohle je něco tak speciálního, je to jeden zápas nebo dva a pak je konec sezony, takže myslím, že to bude úplně na krev. Před ní jsou vždycky nějaké výzvy, když se chce pohybovat na vrcholu, musí překonávat různé těžkosti. Tohle je jedna z nich a myslím, že se k ní postaví čelem," věří David Kotyza.

Kapitán Pála není nervózní

Nová situace je to i pro fedcupového kapitána Petra Pálu, který v posledních dvou mimořádně úspěšných ročnících podobné starosti neměl.

"Člověk to bere tak, jak to je. Jak ji známe, nechá tam vždycky všechno. A jestli to bude stačit, budeme jednom rádi. Není důvod být nervózní, musíme to brát, tak jak to je," říká Petr Pála, který veří, že bude do nominace na zápasy nahlašovat před losováním jméno nejlepší české tenistky.

Na druhé straně, i kdyby tomu tak nebylo, šance na dobrý výsledek by vzhledem k formě dalších hráček v týmu zůstávala na slušné úrovni.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme