Petra Kvitová vyhrála Wimbledon

Podruhé v historii vyhrála česká tenistka Wimbledon! Jednadvacetiletá Petra Kvitová zdolala ve finále Marii Šarapovovou 6:3 a 6:4. První českou vítězkou Wimbledonu byla v roce 1998 Jana Novotná. Svůj první titul ve Wimbledonu získala ve čtyřhře Květa Peschkeová. I pro ni to je první vítězství na grandslamu v kariéře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová šampionka Wimbledonu zdraví diváky | Zdroj: ČTK

Poslední dva tituly českých tenistů, či spíše tenistek, jsou právě z Wimbledonu. V roce 1998 zdolala Jana Novotná Francouzku Nathalie Tauziatovou, o třináct let později se povedl podobný úspěch Petře Kvitové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavnostní kolečko s talířem Petry Kvitové komentářem Jaroslava Plašila

Česká hráčka měla ve finále proti Rusce Marii Šarapovové převahu, většinu utkání vedla a diváky bavila skvělými údery. Ty poslední zahrála v desáté hře druhé sady, když třikrát výborně podala a dostala Šarapovovou pod tlak. Závěrečný míč poslala po hodině a půl nechytatelně z podání mimo dosah o tři roky starší Rusky a zaslouženě zvítězila.

To Peschkeová, která se turnajem probojovala po boku Slovinky Katariny Srebotnikové, měla spolu se svou partnerkou ještě lehčí práci. Ve finále sice předvedly jen dva vítězné míče, ale soupeřky, Němka Lisická a Australanka Stosurová, na tom nebyly o moc lépe. Rozhodující bylo opět podání, které německo-australskému pár vůbec nevycházelo a ze druhého servisu nezvládal vracet tvrdé údery soupeřek.

Pro Květu Peschkeovou to je první titul na grandslamu, když nejblíže mu byla před třinácti měsíci. Tehdy prohrály se Srebotnikovou se sestramy Williamsovými.

Finále ženské dvouhry jsme průběžně sledovali:

Maria Šarapovová - Petra Kvitová 3:6, 4:6.


Šarapovová si při losu zvolila příjem. Je 15 hodin a 11 minut - utkání začíná.

1:1 - Obě hráčky si prohrály svá podání, v obou případech za to především mohly výborné returny soupeřky. Zatím je utkání plné velmi krátkých výměn.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závěr zápasu komentoval Jaroslav Plašil

1:2 - Kvitová vede, i když při vlastním servisu měla velké problémy. Přesto narozdíl od Rusky zvládla zahrát několik výborných vítězných míčů.

2:3 - Šarapovová je při podání naprosto nepředvídatelná. Nikoliv ve smyslu, kam to zahraje, jako spíše, jestli míč do kurtu dostane, nebo dá dvojchybu. První podání od druhého těžko odlišit. To Kvitová je při podání zatím jistá, míče vyhrává spolehlivě, ale více kazí.

2:4 - Kvitová svou soupeřku zasypává tvrdými údery. Nikoliv k postranním čárám, ale doprostřed a soupeřka ji tak nemůže po kurtu uběhat. Šarapovová navíc udělala další dvojchybu a takové míčky jsou při podání Rusky rozhodující.

2:5 - Kvitová skvěle podává. V mezihře jsou obě hráčky vyrovnané, ale servis - to je ten hlavní rozdíl v boji o wimbledonský titul. Kvitová předvádí skvělý výkon.

3:5 - Kvitová měla při podání Šarapovové setbol. Přesto jde teď na podání a má možnost první sadu ukončit.

3:6 - Kvitová vyhrála první set, čtyři dělová podání a Ruska vracela pouze do autu a do sítě.

Začíná druhý set

Přehrát

00:00 / 00:00

Závěr prvního setu komentoval Jaroslav Plašil, přímo z rodiště Kvitové se pak hlásila Silvie Mikulcová

0:1 - Neskutečné! Šarapovová při vlastním podání vedla, ale poté dala dvojchybu, a následně Kvitová předvedla neuvěřitelný forhend po čáře, který se pouze o centimetr otřel o základní čáru. Hned v úvodní hře druhé sady tak bere Šarapovové podání.

0:2 - Kvitová měla malé problémy, dala totiž při vlastním podání dvě dvojchyby. Ale při shodě naopak poslala přes síť dva výborné servisy.

2:2 - Šarapovová zlepšila servis, naopak Kvitové se nedařilo, dala další dvojchybu, a riskující Ruska srovnala stav.

2:3 - Tohle byl dlouhý game, Šarapovová měla při svém servisu třikrát výhodu, ale česká hráčka zahrála několik výborných míčů. Vzápětí při servisu Rusky zariskovala a dvakrát poslala pod její nohy nechytatelný return. Možná klíčová hra celého zápasu!

3:3 - Při shodě zahrála Kvitová nahraný míč mimo a Ruska při následné výhodě zaútočila. Vyšlo jí to a srovnává na 3:3.

3:4 - Ale podání dnes není silnou zbraní Marie Šarapovové. Kvitová jí první i druhý servis vrací pod nohy blízko základní čáře a ruska téměř neútočí. Teď to za stavu 30:40 zkusila, ale zamířila do autu. Češka dvě hry od vítězství a jde podávat.

4:5 - Ruska kazí a Kvitová hraje stále výborně. Ruska podává, ale potom půjde Kvitová podávat na vítězství!

4:6 - Čistá hra a stylové eso na konec! Nová královna Wimbledonu - jednadvacetiletá Petra Kvitová. Gratulujeme!

Statistika:
Esa: 1:3. Dvojchyby: 4:6. Využité brejkboly: 5/9 - 3/5. Vítězné míče: 19:10. Nevynucené chyby: 13:12. Úspěšnost prvního podání: 66 procent - 76 procent. Čas: 1:25 h.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme