Petra Kvitová změnila způsob přípravy. Věří ve zlepšení výsledků

Změnila přípravu a vyhlíží lepší výsledky. Ty poslední totiž moc dobré nebyly. Česká tenistka Petra Kvitová se v Melbourne připravuje na svůj úvodní zápas na Australian Open, na kterém obhajuje účast v semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Foto: David Kubíček

Dveře do hráčské posilovny v Melbourne Parku otevírala Petra Kvitová v minulosti často, ale teď je to jiné. Posilovacích strojů se prakticky nedotkne, protože s příchodem nového kondičního kouče změnila způsob fyzické přípravy.

Kristián Bajza, slovenský zápasník se zkušenostmi s bojovými sporty, radí spíše pracovat s vlastním tělem, takže teď místo nářaďovny stačí české tenistce kousek místa třeba na hotelovém pokoji.

„Je to něco jiného. Nedokážu zatím říct, co je příjemnější, ale je to trošku jiné. Takže nechci říct, že tamto bylo špatné, nebo tohle je špatné,“ říká Petra Kvitová, která si od změny ve fyzické přípravě slibuje hlavně to, že nebude tak často zraněná jako v minulých letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před začátkem Australian Open 2013 natáčel s Petrou Kvitovou Jaroslav Plašil

Svého nového kondičního kouče v Austrálii nemá, je s ním v telefonickém spojení. Ale jde spíše o drobné detaily, teď v době turnaje už se prý fyzičce tolik věnovat nepotřebuje.

„Myslím, že jsme toho natrénovali dost. Nebyla jsem v přípravě zraněná, takže jsme mohli trénovat, jak jsme chtěli. Zdraví drží dál, cítím se dobře. Akorát do toho tenisu je to trochu jinačí zásah. Teoreticky bych se měla zlepšit, ale pořád mám v sobě zabudované staré mechanismy. Takže to asi potrvá,“ říká nejlepší česká tenistka současnosti.

Zjednodušeně řečeno, Petra Kvitová by ráda více využívala své fyzické síly než doteď, a ne pokaždé se jí to zatím v zápasech v úvodu sezony dařilo. I když přiznává, že jí v tom zatím hodně překážely vedro a s tím související dýchací potíže.

„Tím, že se astma objevilo už i v Brisbane, tak to prostě v té hlavě zůstalo a měla jsem to tam pořád. To bylo trošku takové zabrzdění. Ale pořád je to začátek. Teď je první grandslam a o to tady jde,“ prohlásila.

Jinými slovy, až výsledek na úvodním grandslamu bude mít významnější vliv na hodnocení Petry Kvitové, pokud jde o začátek sezony. Česká tenistka a zároveň loňská semifinalistka do něj vstoupí zápasem proti Italce Schiavoneové.

„Zatím se cítím dobře, ale samozřejmě záleží, jak se povede první zápas. A že obhajuju semifinále… Tak to neberu. Myslím, že každý grandslam je nová výzva. A první kolo hned je. Myslím, že to bude na první kolo dobrý zápas,“ říká.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme