Petra závěr sezony zvládne, věří kondiční trenér tenistky Kvitové

Dlouhá léta pomáhal českému tenistovi Tomáši Berdychovi, teď pro změnu poznává nejlepší českou hráčku Petru Kvitovou. Kondiční kouč David Vydra spolupracuje s pátou ženou aktuálního světového žebříčku necelý půlrok a rozhodně nemůže mluvit o nějakém stereotypu či profesní rutině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová vyhrála nad Lucií Šafářovou všech sedm vzájemných zápasů, jak dopadne osmý na Turnaji mistryň?

Petra Kvitová vyhrála nad Lucií Šafářovou všech sedm vzájemných zápasů, jak dopadne osmý na Turnaji mistryň? | Zdroj: Reuters

„Pracujeme ze dne na den, ale i tak se může stát, že všechno vypadá v pořádku a najednou se Petra po dvou dnech odpočinku vzbudí a je unavená,“ naráží kondiční kouč David Vydra na zdravotní potíže české tenistky v sezoně.

Těžší to má i Petra Kvitová, protože trénovat a hrát plynule je prý mnohem jednodušší než střídavě namáhat tělo a pak zase odpočívat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kondiční trenér Petry Kvitové David Vydra o přípravě a zdravotních potížích české tenistky

„Když sportovec plynule trénuje, hraje a odpočívá, tak je to v pořádku i pro neprofesionála. Ale paradoxně nejhorší je chodit z extrému do extrému, kdy velkou zátěž střídá delší období odpočinku. To je pro Petru hodně náročné a ona si to uvědomuje,“ myslí si Vydra.

Kondiční trenér české reprezentantky věří, že i v tomto stavu ještě Petra Kvitová přečká nabitý závěr sezony s Turnajem mistryň i finálovým duelem Fed Cupu tak, aby to vážněji neohrozilo zdraví české tenistky.

„Když doktoři po testech řeknou, že je v pořádku a může trénovat naplno, tak je ještě velký prostor pro zlepšení. Kdyby nebyla úplně fit, budeme se snažit nezahlcovat ji a zlepšovat třeba jen sílu. Ale to je jako stavět dům a něco nepřidat do malty,“ povzdechl si David Vydra.

Není typ, na který se má tlačit, ale někdy není zbytí, přiznal Kotyza po proslovu ke Kvitové

Číst článek

„S Tomášem to bylo něco jiného. Strašně moc do sebe investoval, navíc to byl typ, který vydržel opravdu všechno,“ nezapírá trenér, že to měl jako kouč Tomáše Berdycha jednodušší, pokud jde o samotnou kondiční přípravu.

Ale David Vydra si nestěžuje a raduje se z maličkostí, třeba i z toho, že má teď Petra Kvitová stále šanci bojovat s nejlepšími tenistkami a protáhnout si pobyt na Turnaji mistryň až do víkendu.

Jaroslav Plašil, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme