Petře Kvitové energie nechybí, získává ji ve střešním bazénu

Tenistka Petra Kvitová prožívá zřejmě nejtěžší sezonu kariéry a teď v závěru nemá sil na rozdávání. Přesto má velkou motivaci zakončit tenisový rok 2015 dvěma vydařenými výsledky. Za dva týdny chce být oporou českého týmu při obhajobě fedcupového titulu, teď v Singapuru touží po postupu ze skupiny, což se jí vloni na stejném místě nepovedlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na Turnaji mistryň v Singapuru

Petra Kvitová na Turnaji mistryň v Singapuru | Zdroj: Reuters

„Abych byla upřímná, už bych nechtěla zažít to, co vloni,“ svěřuje se Petra Kvitová. Po zápasech sice bývá hodně unavená a mnohem víc než po rozhovoru s novináři určitě touží po spánku. Však také z legrace prosila organizátory, ať už ji reportéři propustí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oproti loňskému ročnímu Turnaje mistryň má Petra Kvitová mnohem víc energie

Ale i v zatím nejproblematičtější sezoně, ve které musí mnohem víc odpočívat než dřív a ve které toho oproti minulosti zdaleka nejméně nahrála i natrénovala, se cítí aspoň lépe než vloni touto dobou.

„Byl konec sezony a byla jsem strašně vyšťavená. Chtěla jsem mít konec a už letět domů. Letos je to docela dobré. Není to žádný zázrak, ale s energií a chutí je to určitě lepší,“ přiznává Petra Kvitová, která teď bojuje proti trudomyslnosti daleko od svých nejbližších.

Do pohody jí tady v Singapuru dostává káva s kamarádkou Lucií Hradeckou, ke které každé ráno vyjíždí rychlovýtahem k bazénu do 57. patra a vyhovuje jí také zdejší teplé počasí, i když mají klimatické podmínky k ideálu daleko.

Petra závěr sezony zvládne, věří kondiční trenér tenistky Kvitové

Číst článek

„Ten smog je nepříjemný, ale jinak je tu pohoda. Je teplo, takže se nemusíte oblíkat, jde přijít v kraťasech a tričku. Je tu pohoda a já jsem spíš pohodový typ člověka. To by mi mohlo vyhovovat,“ věří česká jednička před posledním zápasem ve skupině Turnaje mistryň.

Pohodu si v rámci omezených možností bude chtít Petra Kvitová vytvořit i na kurtu, v souboji s největší favoritkou skupiny a možná i celého Turnaje mistryň Garbině Muguruzaovou se o to začne pokoušet v pátek od sedmi hodin ráno českého času.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme