Petře Kvitové se na hrách v Londýně rozplynul sen o olympijské medaili

Jediné vítězství ji chybělo k tomu, aby mohla bojovat na olympijských hrách v Londýně o medaili, jenže tentokrát byla výhra daleko. Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová podlehla Rusce Marii Kirilenkové 6:7 a 3:6 a wimbledonské kurty opouští jako poražená čtvrtfinalistka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pod pěti olympijskými kruhy Kvitová medaili ve Wimbledonu nezíská | Zdroj: Reuters

Bezprostředně po zápase mluvil se svěřenkyní kouče Davida Kotyzy Kvitovou reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

Petro, jak byste zhodnotila zápas s Marií Kirilenkovou, po kterém opouštíte Wimbledon jako poražená čtvrtfinalistka?

Nepodala jsem ten nejlepší výkon a to se podepsalo pod tím, že jsem prohrála. Byla jsem totiž celou dobu horší hráčka. Hrozně špatně jsem returnovala. Musím říct, že kurt už je katastrofální. Je to jako hrát na poli. Skákalo to úplně špatně, do toho vítr. Ale pro obě to byly stejné podmínky. Poprala jsem se s tím prostě hůř.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová u mikrofonu Jaroslava Plašila po prohře ve čtvrtfinále s Kirilenkovou

Kirilenková hrála rychle. Nepamatuji si zápas, ve kterém by předváděla tak stabilní formu po celé utkání. Myslíte, že byste měla větší šanci, kdybyste byla úplně zdravotně fit?

Ona věděla, že musí hrát na mě takhle rychle. Na tom kurtu to hodně sjíždělo a ještě když se tomu přidal vítr, nebylo to nic příjemného. Co se zdraví týče, tak na to bych prohru nesváděla. Nevypořádala jsem se s tím jako hráčka.

Za stavu 0:1 na sety a 1:2 jste odvracela dva brejkboly hodně riskantními údery přímo do růžku. Právě to vás zdobilo loňskou, extrémně vydařenou sezonu, takže máte to v sobě. Čím to, že letos takových momentů není ve vaší hře tolik?

Dobrá otázka… Taky bych na to ráda přišla. Myslím si, že hrát takhle asi nejde pořád. Navázat na to, jak jsem hrála loni ve Wimbledonu, je hrozně těžké. Bylo to čtrnáct dní, kdy jsem hrála opravdu neskutečně. Přiblížit se k tomu bylo by to super a neslo výsledky. Ovšem asi to tak nejde pořád.

Sráží vás to velké očekávání, které po mimořádné sezoně přišlo?

Byla jsem hodně zraněná. Pořád jsem musela začínat znovu, protože jsem několikrát dlouho nehrála. Zdravotní potíže mě letos holt trápí, což není nic příjemného. Kdybych uhrála nějaký dobrý výsledek, tak by mě to určitě nakoplo, ale tím, že jsem v žebříčku nahoře, tak mě holky už znají a ví, co na mě platí. V každém turnaji se prostě našla jedna, která byla vždycky lepší.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme